“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
ÜRO: Jeemenis ähvardab näljahäda peagi 12 miljonit inimest (2)
16. oktoober 2018
Scanpix

Umbes 12 miljonit jeemenlast ähvardab peagi näljahäda, kui julgeoleku- ja majandusolukord kodusõjast haaratud riigis ei parane, hoiatas ÜRO.

“Jeemenit ähvardab hetkel maailma rängim,” teatas Maailma Toiduprogrammi (WFP) pressiesindaja Herve Verhoosel, vahendas BNS.

Umbes kaheksa miljonit inimest on juba praegu näljahäda veerel, lisas ta. Olukorda raskendavad hüppeliselt tõusnud toiduhinnad, mis kasvasid viimase aasta jooksul kolmandiku võrra, ütles ametnik. 

“Kui olukord jääb samaks, siis võime näha veel 3,5 miljonit toidujulgeolekuta jeemenlast ehk peaaegu 12 miljonit inimest, kes vajavad hädasti toiduabi,” sõnas ta. 

Verhooseli sõnul on ÜRO agentuuril tarvis suuremaid vahendeid. 

WFP laiendab oma tegevust Jeemenis, et pakkuda toiduabi kaheksale miljonile inimesele iga kuu, sõnas ametnik. 

Seoses julgeolekuohuga ei ole WFP-l ligipääsu 51 000 tonni suurusele viljavarule Hodeida sadamalinnas, millega oleks võimalik toita 3,7 miljonit inimest ühe kuu jooksul. 

Hetkel on riiki teel mitu WFP abilaeva ning organisatsioon teeb tööd, et oma varusid ümber paigutada, kui selle õhu, maa ja mere varustusteed tõkestatakse. 

WFP teraviljavarudest Jeemenis jätkub praegu umbes 6,4 miljoni inimese toiduabiks kaheks kuuks. Verhooseli sõnul on julgeolekuolukorra tõttu humanitaarabi andmine raskendatud. Oluline on tagada, et vaenupooled peaksid kinni humanitaartöötajate neutraalsusest. 

“Lahingud peavad lõppema,” nõudis ta. 

Jeemeni kodusõda on alates 2015. aastast nõudnud umbes 10 000 inimese elu ja toonud ÜRO hinnangul kaasa maailma rängima humanitaarkriisi. 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

keda huvitab
17. okt. 2018 08:30
Absoluutselt mitte kedagi ei huvita mingid nn jeemenlased. Kodusõda ja välismaine interventsioon käib Jeemenis aastaid ja keda see huvitab mitte kedagi. Ei ole tegu Alaviitide rannikuga Süürias mille juhil Bashar al Assadil oli oidu võimaldada tarida appi Vene õhuväed ja laevastik andes võimaluse Venemaale tungida Vahemere idaossa. Jeemenis šiitidel sellist tugevat abimeest ei ole - Iraan veiks kaugel ja ei ole piisavalt võimas ning Saudidel siit võimalus vabalt tappa mingeid paljasjalgseid. Samas lugupeetavad nood paljasjalgsed on päris tublilt vastupannud ropprikastele Saudidele ja tundub suudavad võtta šnitti afgaanidelt kes peksid edukalt inglismanni, siis šuraavisid elik venkut ja nüüd panevad paikka usakad ja igati edukalt...Igal maal on omad kombed elik afgaanid saavad hakkama ja tundub ka jeemenlased.
tappa jeemenlasi
16. okt. 2018 18:52
Hääd USA kamraadid ropprikkad Saudid notivad halastamatult jeemenlasi ja kogu nn demokraatlik Lääs on sillas elik nagu ütleb marksist sm Mikser demokraatia ja ühised väärtused.