"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Eesti esinduskollektiivid esitavad Arvo Pärdi loomingut Eesti Vabariigi juubelikontsertidel Prantsusmaal (0)
18. oktoober 2018
Eleri Ever

20. oktoobril kõlab kuulsa Pariisi Filharmoonia Pierre Boulezi suures saalis Arvo Pärdi looming, mida esitavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel. Kontserdiga, kus kohal viibib ka helilooja, tähistatakse Prantsusmaa pealinnas Eesti vabariigi 100. sünnipäeva.

Uues, kolm aastat tagasi uksed avanud Pariisi Filharmoonias esinevad mõlemad Eesti esinduskollektiivid esmakordselt. Arvo Pärdi autoriõhtul kõlavad “Fratres” viiulile, keelpilliorkestrile ja löökpillidele (solist orkestri kontsertmeister Harry Traksmann), “Cantus Benjamin Britteni mälestuseks” keelpilliorkestrile ja kellale, “Aadama itk” segakoorile ja keelpilliorkestrile, “Salve Regina” segakoorile, tšelestale ja keelpilliorkestrile ja “Te Deum” kolmele koorile, ettevalmistatud klaverile, keelpilliorkestrile ja tuuleharfile.

Kontserdi, mis praeguseks on välja müüdud, salvestavad telekanal Mezzo ning Prantsuse raadio France Musique.
Muusikute turnee jätkub sama kavaga 21. oktoobril Nantes’i kongressikeskuses, linnas, kus päev varem on Le Lieu Unique’i kunstikeskuses avatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistav kaasaegse kunsti näitus “Üle voogava silmapiiri”. Sel sügisel esinevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester sama kavaga 23. novembril Budapesti Ferenc Liszti nimelises muusikaakadeemias ja 25. novembril Johannes Paulus II kollektsiooni muuseumis Varssavis.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester on aastakümneid ühiselt kontserte andnud. Arvo Pärdi muusika hinnatud interpreetidena on neid kutsutud esinema maailma paljudele mainekatele lavadele, sh New Yorgi Carnegie Halli ja Washingtoni Kennedy keskusesse. Kollektiivide ühine salvestis „Adam’s Lament“ (dirigent Tõnu Kaljuste, ECM) pärjati Grammy auhinnaga. Mõlemad kollektiivid asutas Tõnu Kaljuste, koor loodi 1981. aastal ning orkester 1993.

Vaata veel: Philharmonie de Paris

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.