"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
MI6 eksjuht: Brexit võib suurendada ÜK haavatavust rünnakule (3)
19. oktoober 2018
Scanpix

Brexiti tõttu võib Ühendkuningriik olla haavatavam rünnakutele nagu endise Vene luuraja mürgitamine Salisburys, ütles ÜK välisluureteenistuse MI6 endine juht John Sawers täna.

Sawers juhtis teenistust 2009.-2014. aastal, vahendas BNS.

“Ma ei usu, et Venemaa oleks kasutanud närvimürki Ameerika või Saksa linna tänavatel,” sest selle tagajärjed olnuks liiga rängad, lausus Sawers.

“(ÜK) nõrkus — mis on Brexiti tulemus, mis on Atlandi-üleste suhete narmastumise tulemus — oli Venemaale ligitõmbav,” lisas ta.

Sawers ütles seda kõnes Salisburys, kus närvimürgiga Novitšok mürgitati Vene eksluuraja Sergei Skripal ja tema tütar Julia.

Briti võimude sõnul anti rünnakukäsk Venemaa valitsuse kõrgel tasemel. Moskva eitab seda.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kord majja
21. okt. 2018 09:05
Pikki aastaid pakkide pedofiilide karjad vägistasid inglise tüdrukuid ja poisse ja totaalne vaikus Briti ühiskonnas. Ei mingit riigivõimu ja politseid ja nii pikki-pikki aastaid. Terved Kesk-Inglismaa elik Midland piirkonnad tegelt pakkide kontrolli all peale tööstusliku Inglismaa hävitamist mingi nn Raudse Leedi poolt ja pedofiilid siis pruukima raskustesse sattunud inglise perede lapsi. Pakkide pedofiilide tegevust suuresti kaasa aitamas Tööerakond elik Labour Party kohalikud struktuurid kus jäme ots tihti pakkide käes tegelt tagument urvakil. Ja vaikus totaalne vaikus. Inglise ühiskonnas vaid üksikuid tegelasi kes julgesid pakkide-pedofiilide tegevusele vastu hakata. Vaid hiljuti on asutud politsei ja uurimisorganite poolt tegevusse pedofiilide kinnivõtmiseks ja kohtu alla andmiseks ning lõpuks ometi on esimesed pedofiilid oma karistused ka kätte saanud. Enne siis vaid vaikus, vaikus...Päramine aeg Inglismaal kord majja lüüa vanal heal rõõmsal rohelisel Inglismaal. Robini, Marioni, Väikese Johni ja Vend Tucki Inglismaal. Elik pakid-pedofiilid Iiri merre viimane kui üks ja piir kinni.
piir kontrolli alla
20. okt. 2018 07:45
Juhul kui Inglismaa elik Ühendatud Kuningriik soovib eksisteerida sõltumatu kristliku riigina siis tuleb riigi piir kontrolli alla võtta ja likvideerida illegaalne immigratsioon tegelt milleks üleüldse immigrante Briti saartele lubada. Neid neegreid, kariibe, indusse kõik kohad täis pakkidest rääkimata pedofiilidest siis. Järsku oleks hoopis aeg inglastel koos šotlaste, iirlaste ja kõmridega võtta üle arvukad piirkonnad üle ilma ja õpetada mitmesugustele hõimudele näituseks seksuaalkäitumist. Seega koheselt piir kinni, luua tugev laevastik ja moodustada tasemel ekspeditsiooniväed lahendamaks kerkivaid probleeme üle ilma. Ja ei mingit Tommi Robinsoni sidima türmi.
totaalselt lubamatu
19. okt. 2018 20:33
Nii kõrge tasemega ametniku totaalselt ebakompetentne sõnavõtt on tegelt lubamatu. Mis on Inglismaal lahti elik England my England?