"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pae asumi elanikele meeldib korrastatud linnaruum (0)
30. oktoober 2018
Lasnamäe LOV

"Uue hästi valgustatud promenaadi ehitamine peaks muutma Pae piirkonda mitte ainult visuaalselt, vaid looma ka turvatunnet ning peletama eemale viinaninad, kes seal kipuvad praegu laiutama," rääkis kohalikele Pae asumi arendusprojekti tutvustanud Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

Eelmisel nädalal toimus kohtumine Lasnamäe elanikega, kus linnaosa valitsuse esindajad tutvustasid linnarahvale Pae asumi arendusprojekti. Kohtumisel osalesid ka munitsipaalpolitsei esindajad, kes vastasid elanike küsimustele, mis olid seotud avaliku korraga.

Elanikud reageerisid väga aktiivselt linnaosa valitsuse kutsele tulla Pae asumi arenguarutelule. Kohtumise alguseks oli linnaosa valitsuse telgi ette kogunenud rohkem kui 200 inimest. Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva tutvustas linnarahvale, et kuidas juba lähitulevikus muutub Pae turu territoorium.

Silmalegi nähtavad rekonstrueerimistööd aadressil Pae 76 ja 78 on juba alanud. Lähitulevikus kerkib amortiseerunud hoone asemele kaks uut, avarat ketikauplust, mis hakkavad  pakkuma  kohalikele laiemat kauba valikut. Vastavalt arendaja esialgsete plaanidele viiakse ehitustööd lõpule 2019. aasta kevadel.

Projektis on ette nähtud ka Pae turu ja Smuuli tänavat ühendav jalakäijate ala rekonstrueerimine. Uuele promenaadile tuleb kaasaaegne ja ökonoomne valgustus, uus asfaltkate, puhkealad, pingid ja kahetasandiline haljastus puude ja põõsaste kujul. “Tekkinud erimeelsuste kinnistunaabriga kahjuks pargi ehitamine lükati aastaks edasi. Nüüdseks on olukord lahendatud ja järgmiseks aastaks on eraldatud linnavolikogu poolt rahalised vahendid Pae jalakäijate tänava uuendamiseks,” ütles Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

Kohtumisel pöörasid elanikud omavalitsuse tähelepanu selle piirkonna avaliku korra olukorrale. “Kahjuks on elanike mured seoses ohutusega sealsetel tänavatel kasvanud. Olemasoleva turu pimedus ja korrastamata territoorium tõmbab ligi kahtlaseid isiksusi. Uue hästi valgustatud promenaadi ehitamine peaks muutma Pae piirkonda mitte ainult visuaalselt, vaid looma ka turvatunnet ning peletama eemale viinaninad, kes seal kipuvad praegu laiutama,” lisas Jufereva. Koostöös MUPO ja politseiga on otsustatud piirkonnas aktiivsemalt patrullida.

Lasnamäe Linnaosa Valitsus jätkab ka edaspidi kohtumisi linnaosa elanikega, et tutvuda elanike probleemidega ja omalt poolt tutvustada konkreetse asumi või piirkonna arenguplaane.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.