"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kaljulaid arutas UN Womeni asejuhiga naiste ja laste õiguste kaitset (0)
01. november 2018
Scanpix

"Paljudes riikides pole isegi korralikku statistikat selle kohta, milline on naiste ja laste tegelik olukord," tõdes Eesti president Kersti Kaljulaid.

President Kersti Kaljulaid arutas New Yorgis aset leidnud kohtumisel organisatsiooni UN Women asedirektori Åsa Regnériga naiste ja laste õiguste kaitset, vahendas BNS.

“Olen uhke, et Eestist sai peatselt peale iseseisvumist riik, kes suudab teisi riike aidata. Nüüdseks oleme juba 20 aastat toetanud mitmeid naiste ja laste abistamise organisatsioone nagu UN Women ja UNICEF,” lausus Kaljulaid New Yorgis UN Womeni asedirektori Åsa Regnériga kohtudes.

Riigipea sõnul on nii naiste õiguste eest seismisel kui laste ja noorte tervisega tegelemisel oluline, et suudaksime mõõta tegevuste mõju ja ulatust. “Paljudes riikides pole isegi korralikku statistikat selle kohta, milline on naiste ja laste tegelik olukord. Liikumise Every Woman, Every Child (EWEC) kaasjuhina on üheks minu eesmärgiks leida paremaid viise olemasoleva tegevuse mõõtmiseks, et saaksime ühelt poolt näidata tulemusi ja teiseks keskenduda tegevustele, mis on efektiivsemad,” lisas Kaljulaid.

Riigipea kohtus ka UNICEF-i tegevjuhi Henrietta Forega, kellega arutati võimalusi, kuidas kasutada digitaalseid lahendusi, et parandada maailma laste tervishoidu, haridust ja turvalisust.

President Kaljulaid viibib Ameerika Ühendriikides töövisiidil, mille käigus ta kohtub veel ÜRO peasekretäri Antonio Guterresiga ning frankofoonia riikide ja Aafrika Liidu riikide ÜRO suursaadikutega, kõneleb Columbia Ülikoolis Eesti digiühiskonnast ning külastab New Yorgi Eesti Kooli.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.