"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
FOTOD! Mustamäel valmis kortermaja erivajadusega inimestele (2)
02. november 2018
Albert Truuväärt

"Erihooldekodu teenuseid vajab paraku aasta-aastalt rohkem inimesi," tõdes abilinnapea Tõnis Mölder. "Nii linna kui ka riigi jaoks on oluline, et saaksime kvaliteetseid erihoolekandeteenuseid psüühilise erivajadustega inimestele pakkuda ööpäevaringselt."

Vaata galeriid (25)

Tän avati Kadaka tee 153a kinnistul erihooldekodu, milles hakatakse pakkuma ööpäevaringset erihoolekandeteenust kuni 24-le psüühilise erivajadusega täiskasvanule, kes on jagatud neljaks kuueliikmeliseks pereks.

“AS Hoolekandeteenused rajas Tallinnasse järjekordse erihooldekodu, kelle kasuks linn andis Kadaka tee 153a kinnisasjale hoonestusõiguse,” sõnas abilinnapea Eha Võrk, kelle sõnul on Tallinna linn, AS Hoolekandeteenused ja sotsiaalministeerium sõlminud ühiste kavatsuste protokolli, mille eesmärgiks on tagada sujuv ja tõrgeteta koostöö psüühilise erivajadusega inimeste jaoks mõeldud teenusekohtade rajamiseks Tallinna linna territooriumile.

Ühiste kavatsuste protokolli kohaselt on kavas ajavahemikus 2015 – 2023 rajada ligikaudu 200 ööpäevaringse ja toetatud elamise teenusekohta, mis asuksid teenuseüksustes Tallinna erinevates piirkondades.

“Nii linna kui ka riigi jaoks on oluline, et saaksime kvaliteetseid erihoolekandeteenuseid psüühilise erivajadustega inimestele pakkuda ööpäevaringselt. Kui 2017. aastal oli pealinnas vaid 13 ööpäevaringse toetusega teenuskohta, siis selle aasta lõpuks on AS Hoolekandeteenused koostöös Tallinna linnaga rajanud juurde pealinna neli perekorteritega elamut ehk kokku 96 uut ööpäevaringse toetusega teenusekohta,” selgitas abilinnapea Tõnis Mölder. “Erihooldekodu teenuseid vajab paraku aasta-aastalt rohkem inimesi,” lisas ta.

AS Hoolekandeteenused teenused direktori Liina Lanno sõnul on nad Tallinna linnaga teinud juba mitu aastat head koostööd erivajadustega inimeste elutingimuste parandamise nimel.

“Tallinnas peab olema rohkem spetsiaalselt vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimestele mõeldud teenusekohti, et inimesed ei peaks kolima vajaliku teenuse saamiseks oma kodukohast ja lähedastest eemale. See, et erivajadusega inimesed saavad elada kogukonnas oma pere ja sõprade läheduses ning teha võimetekohast tööd või siis õppida, on aga väga oluline ning toetab nende iseseisvust ja annab neile võimaluse panustada ühiskonda koos teistega,” sõnas Lanno ning lisas, et tunnustab Mustamäe halduskogu, kes toetas Kadaka teele erivajadustega inimestele kodu loomist.

Ühtlasi lahendati krundisisene liikluskorraldus, parkimine ning haljastus ja heakord. Projekti rahastati 85% ulatuses Euroopa Regionaalarengu Fondist ja 15% ulatuses riigieelarvest.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tean, mis räägin
10. nov. 2018 22:19
Töötan ise vaimupuudega inimestega ja 10-st ainult 1 on vaikne ja vagur ! :-) Teised ikka nagu me kõik oma erinevate emotsioonidega. Eks siis tuleb elukoht validagi vastavalt vajadustele.
psüühilise erivajadusega isiku pereliige
2. nov. 2018 20:25
Kas see erivajadus tähendab vaikset ja vagurat vaimupuuet? Autistlike joontega isikutele küll need papist siseuksed ei sobi. Pealegi ei tundu need toad olema helikindlad. :-)