"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti Kunstiakadeemia uus hoone pälvis Põhja-Tallinna Jalgratturite sõbra auhinna (0)
08. november 2018
Aleksandr Gužov

Põhja-Tallinna rattasõbraliku asutuse konkursi võitjaks osutus Eesti Kunstiakadeemia. Konkursi kuulutas sel aastal esmakordselt välja Põhja-Tallinna Valitsus. Ettepanekuid Põhja-Tallinna elanikelt saabus nii tava- kui e-posti kaudu ning sotsiaalmeedia vahendusel.

Linnaosavalitsuse spetsialistidest koosnev žürii kaalus põhjalikult kõiki ettepanekuid ja hindas „Jalgratturite sõber 2018“ tiitlit vääriliseks Eesti Kunstiakadeemia, mis kolis hiljuti Kalamaja piirkonda ja nägi vaeva rattasõbraliku keskkonna loomisel.

“Loomulikult ei hakka kõik inimesed kunagi liiklema ainult jalgrattaga, kuid jalgsi, rattaga ja ühistransporti kasutavate inimeste osakaal peab suurenema. Selle tulemusel vähenevad linnas ka ummikud ning probleemid parkimiskohtadega,” ütles Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid.

Eesti Kunstiakadeemia rektori Mart Kalmu sõnul EKA asumine Kalamaja lõunaservale on mõjutanud Tallinnas liikumise viise.

“Paljud põhjatallinlased jalutavad nüüd tööle ja kooli. Hoopis on tihenenud ka rongikasutus, sest seeläbi saab elada odavamas kandis kui hipsterite rajoon ja eriti tore on, et leidub neid EKAlasi, kes on loobunud autoga tulemast. Tõeline võitja on aga jalgratas. Koolisolijate pargitud rattad moodustavad iga päev tõelise krooni ümber meie koolimaja. Jõuaks vaid linn rattateede ehituses järgi,” märkis Kalm.

Sel aastal Põhja-Tallinnasse kolinud Eesti Kunstiakadeemia uue hoone ümber paigaldatud jalgrattaparklates on kokku 168 parkimiskohta, sealhulgas 20 hoovis katuse all. Jalgratturitele kasutamiseks paigaldati õhupump, samuti on ümber maja tehtud laiad kõnniteed ja mugavad madaldatud äärekividega mahasõidud.

Auhinna andis Eesti Kunstiakadeemia rektorile Mart Kalmule Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid, kes on ise ka igapäevane jalgratta kasutaja.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.