"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Läbipaistev Tallinn (0)
12. november 2018
Scanpix/ Illustreeriv pilt

Tallinn on läbipaistvuselt kolmas pealinn Euroopas, selgub omavalitsuste ja teiste organisatsioonide läbipaistvust hindava koostööplatvormi Dyntra uuringust.

Uuring paigutab Tallinna 18 Euroopa pealinna seas kolmandale kohale. Maailma arvestuses on võimsalt liidriks Madrid, järgnevad Buenos Aires (Brasiilia), Rabat (Maroko), London ning viiendat kohta jagab siis Tallinn koos Dallasega. Läbipaistvust mõõdetakse 57 näitaja abil, millest Tallinn vastab 38-le, jättes seljataha näiteks Helsingi ja Brüssel. Näitajad jagunevad seitsmesse kategooriasse: valitsemise läbipaistvus, info ligipääsetavus, kodanike kaasamine, finantsläbipaistvus, lepinguliste suhete läbipaistvus, linnaruumi planeerimine ja avaandmed. Seega on Tallinnas inimestele, sh  ajakirjanikele vajalik info väga kergelt kättesaadav, tavaliselt hiirekliki kaugusel, seda ei pea ustest läbi murdes nõudma.

Abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul on Tallinna kõrge koht loomulik: “E-riigi pealinna asjaajamisel on läbipaistvus ju iseenesest mõistetav.”  Izmailova lisas, et plaanis on siit edasi areneda: “Kavatseme parandada Tallinna kodulehel oleva info ligipääsetavust vaegnägijatele ja -kuuljatele.”  Plaanis on ka avada avalikkuse tõhusamaks kaasamiseks kodulehe osalusvärav ja anda inimestele võimalus linnaruumi kujunemisel kaasa rääkida. Ootame huviga!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.