“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
PÖFFi žüriidesse kuulub ka Oscari võitja (0)
13. november 2018
PÕFF

Pimedate Ööde filmifestival kuulutas välja tänavuste žüriide liikmed, kelle seast leiab ka Oscari võitnud linateose "Karakter" režissööri Mike van Diemi ja Aki Kaurismäki filmide operaatori Timo Salmineni.

Soome kuulsaim filmioperaator, kes on üles võtnud kõik Aki Kaurismäki tööd, võitnud nende eest viis Soome filmiauhinda Jussi ja kandideerinud kahel korral ka Euroopa parima kaameramehe auhinnale, hakkab filme hindama PÖFFi põhivõistlusprogrammi žüriis.
Peale tema kuuluvad sinna Islandi režissöör Guðrún Ragnarsdóttir, Belgia näitleja ja produtsent Gilles de Schryver ja Leedu helilooja Martynas Bialobžeskis. Žürii tööd juhib Itaalia režissöör Andrea Pallaoro.
 
Kokku on põhivõistlusprogrammis 19 filmi ja peaauhinna suuruseks 10 000 eurot.
Debüütfilmide võistlusprogrammi žüriis on eelmisel PÖFFil kaks auhinda võitnud Kosovo linateose „Abielu” režissöör Blerta Zeqiri, Portugali režissöör João Pedro Rodrigues, Ukraina produtsent Igor Savõtšenko ja Eesti näitleja Karin Rask. Žürii esimees on hollandlane Mike van Diem, kelle film „Karakter” võitis 1998. aastal mitteingliskeelse filmi Oscari.  
 
Eesti ja üle mitme aasta taas kavas olevat Balti filmi võistlusprogrammi hindavad USA operaator ja režissöör Steven Bernstein (esimees), Türgi režissöör Pelin Esmer ja Vene filmikriitik ja teleajakirjanik Sergei Šolohhov.
 
Võistlusprogrammi „Põhjusega mässajad” žürii on kokku pannud Eesti Filmiajakirjanike Ühing ja sinna kuuluvad Andrei Liimets, Tõnu Karjatse ja Joonas Kiik.
 
NETPACi ehk Aasia filmikunsti edendamise võrgustiku žüriis on Malaisia monteerija Wong Tuck Cheong, Kasahstani kriitik ja produtsent Olga Hlaštševa ja Eesti kriitik Maarja Hindoalla.
 
Rahvusvahelise filmikriitikute ühingu FIPRESCI žürii moodustavad Alexandra Pütter (Saksamaa), Suncica Unevska (Makedoonia) ja Annika Koppel (Eesti).
 
Oikumeenilise žürii töös osalevad Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduse Liidu president pastor Erki Tamm, Eesti Rooma-Katoliku Kiriku pressiesindaja Marge-Marie Paas, ajakirja Teater. Muusika. Kino peatoimetaja Madis Kolk, EELK konsistooriumi avalike suhete spetsialist Regina Hansen ja filmirežissöör Rainer Sarnet. Oikumeeniline žürii tõstab esile neid filme, mis esindavad olulisel määral kristlikke või lihtsalt üldinimlikke põhimõtteid, empaatilist ja üksteisega arvestavat elukorraldust, traditsioonilisi eluväärtusi ja elu pühadust.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.