"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Reps: Eesti väga head õpetajad tulevad ühiskondlike muutustega toime (1)
24. november 2018
Albert Truuväärt

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles täna Viljandis toimuval kultuuri ja hariduse kongressil, et tulevikuühiskonna üks alustala on Eesti väga head ning kohanemisvõimelised õpetajad.

“Tahan õpetajatele ühelt poolt öelda, et jätkake samas vaimus, sest meil on tegelikult kõik hästi. Kuid teisalt on ühiskondlikud muutused paratamatud ja pidevad ning meie suurepärases korras haridussüsteem peab praeguse seisu hoidmiseks pidevalt kohanema. Seega tuleb hoolikalt läbi mõelda, milliseid muutusi me tulevikus vajame, et praegune hea seis saaks jätkuda,” ütles Reps. “Meie õpetajad alustavad ju laste kasvatustööga maast madalast. Näiteks on meil õpetajale pedagoogilise kõrghariduse nõue juba lasteaias, mis on maailmas erakordne.”

Koos kultuuriminister Indrek Saarega rääkis Reps tulevikuväljakutsetest, digiühiskonnast ja rahastamisest. Ministrid rääkisid ka hariduse ja kultuuri rollist Eesti riigi jätkusuutlikkuse hoidmisel.

“Uhkus, eristumine, identiteet. Meie rahvus on nii jõuliselt seotud meie rahvuskultuuri ja keelega. See on see, mis meid ühendab,” ütles Reps.

Eesti Kultuuri Koja, Eesti Teaduste Akadeemia ja Eesti Haridusfoorumi korraldatav Kultuuri ja hariduse kongress kannab sel aastal pealkirja “Inimese areng ja õppimine Eesti kultuuris” ning toimub reedest pühapäevani Tallinnas ja Viljandis.

Kongressil räägiti laupäeval mitmest aspektist hariduse tulevikust ja uuest haridusstrateegiast. Üldharidusosakonna asejuhataja Pille Liblik andis ülevaate Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) projektist “Haridus 2030”. Paneelarutelus Eesti hariduse ja kultuuri kestlikkusest lokaalses ja globaalses võtmes osalevad haridusstrateegiat vedavad Marju Lauristin, Margit Sutrop ja Raul Eamets ning Tiit Aleksejev ja Ülle Matsin.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Skeptik
25. nov. 2018 03:48
Eks poliitikud pevad kõike ja iseennast kiitma aga miks Eesti õpetajate palk on arenenud maailmas madalaim! https://kaadripoliitika.wordpress.com/2014/11/13/elu-eestis-enne-ja-parast-reformi/