"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ratas: olen valmis ränderaamistiku valitsuses hääletusele panema (0)
26. november 2018
Scanpix

"Kui rahvaesindajad peaks Reformierakonna ja Vabaerakonna eestvedamisel loobuma parlamendi õigusest ja võimalusest seisukoht kujundada, siis olen valmis viima ränderaamistiku küsimuse valitsusse ning antud keerulises olukorras selguse saamiseks ka hääletama," teatas peaminister Jüri Ratas.

Peaminister Jüri Ratas teatas oma seisukoha muutumisest ning on nüüd valmis ÜRO ränderaamistikuga ühinemise valitsuses hääletusele panema, vahendas BNS.

“Kui rahvaesindajad peaks Reformierakonna ja Vabaerakonna eestvedamisel loobuma parlamendi õigusest ja võimalusest seisukoht kujundada, siis olen valmis viima ränderaamistiku küsimuse valitsusse ning antud keerulises olukorras selguse saamiseks ka hääletama,” teatas Ratas esmaspäeva hommikul sotsiaalmeedia vahendusel.

“Jah, see viimane lahendus ei ole küll kuidagi koalitsioonivalitsuse otsustuspõhimõtetega kooskõlas, kuid meil tuleb sel juhul lähtuda riigikogu vastavast soovist,” lisas peaminister.

Esmaspäeval koguneb riigikogu täiendavale istungile, et arutada Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ja Keskerakonna saadikute esitatud avaldust ränderaamistikuga ühinemise toetuseks. Dokumendi arutelu kandus riigikokku, kuna valitsus ei võtnud Isamaa vastuseisu tõttu selle suhtes seisukohta. Reformierakonna ja Vabaerakonna saadikud on teinud avaldusele parandusettepanekud, millega annaks riigikogu ränderaamistikuga ühinemise otsuse uuesti valitsusele.

Keskerakonna esimees Ratas on varasemalt öelnud, et tema juhitavas valitsuses tehakse kõik otsused konsensusega ning hääletama ei hakata.

“Selgus ja vastutus tänases olukorras, kus auväärt riigikogu hakkab arutama ÜRO globaalset ränderaamistikku on vajalikud meie riigi ja rahva ees ning rahvusvahelisel areenil. Olen ise pikalt riigikogus töötanud ning ka peaministrina alati rõhutanud parlamendi olulist rolli ja otsustusõigust. Seetõttu lähtun edasises tegevuses riigikogu täna vastu võetavast avaldusest,” teatas Ratas esmaspäeval.

“Olen püüdnud viimaste nädalate jooksul saavutada Isamaa toetust ränderaamistikule. Kahetsusväärselt on see päädinud jäiga vastuseisuga. Seetõttu algatasid 39 saadikut avalduse parlamendis, kel on vastavalt põhiseadusele rahvaesindusena mandaat otsustada olulisi riigielu küsimusi,” lisas peaminister.

Riigikogu täiendav istung algab kell 11.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.