"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD JA VIDEO! Hendrik Sal-Saller: välismaa staaridel on oma lennukid, kuid mitte kellelgi pole oma trammi! (0)
30. november 2018
Dmitri Povilaitis

"See on ajalooline hetk ansambli jaoks," rääkis legendaarse Smilersi solist Henrik Sal-Saller ansamblile pühendatud muusikatrammi esitlusel. "Vägev värk! Paljudel kuulsatel välismaa staaridel on oma lennuk, aga kui mitmel on oma tramm? Ma arvan, et pole ühtegi peale meie!"

Vaata galeriid (31)

“Tänan kogu meie väikese kollektiivi poolt teid kõiki selle külma ilmaga siia kohale tulemast. Tänan organiseerijaid!” rääkis Smilersi solist Henrik Sal-Saller, kes ennast eriliseks kõnemeheks ei pea. “Kui mulle esimene kord kirjutati, siis ma ei osanud midagi muud arvata, kui et vägev värk! Paljudel kuulsatel välismaa staaridel on oma lennuk, aga kui mitmel on oma tramm? Ma arvan, et pole ühtegi peale meie. See on ajalooline hetk ansambli jaoks.”

“Ma loodan, et ma saan ühel ilusal päeval trammiga koju,” avaldas Sal-Saller lootust, et trammiteede võrgustik laieneb igasse Tallinna linnaosasse.

“Kolmas muusikatramm on lugupidamisavaldus ansamblile, kes on suutnud juba 25 aastat omanäolise ja köitva loominguga jõuda nii nooremate kui ka vanemate poolehoidjate südamesse,” selgitas Tallinna Linnatranspordi juht Deniss Boroditš. Enne Smilersit said omanimelised trammid ka Neeme Järvi ja Anne Veski.

“Trammidele muusikute nime andmise eesmärk on tuua trammid linnaelanikele lähemale,”  selgitas Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimees Deniss Boroditš. Tema sõnul peetakse silmas, et oleks esindatud erinevate žanrite muusika, mis kõnetab erinevat publikut. “Kolmas muusikatramm on lugupidamisavaldus ansamblile, kes on suutnud juba 25 aastat omanäolise ja köitva loominguga jõuda nii nooremate kui ka vanemate poolehoidjate südamesse.”

Tallinna Linnatranspordi AS otsustas muusikute nimed anda kaheteistkümnele KT-6 trammile, mille kaasajastamisse investeeriti 2016-2018. aastal 10,8 miljonit eurot.

Tallinna Linnatranspordi ASile on nimeliste trammide liinile saatmine muutunud heaks traditsiooniks. Lisaks Neeme Järvi ja Anne Veski nime kandvatele muusikatrammidele, sõidab Tallinnas kuus retrotrammi, mis on nimetatud Eestile oluliste riigimeeste ja sõjaväelaste järgi ning 20 kaasaegset CAF trammi on saanud populaarsed naisenimed.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.