"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ukraina keelas 16-60-aastastel Vene meestele Ukrainasse sisenemise (2)
30. november 2018
Scanpix

Sammu tingis hirm Venemaa invasiooni ees pärast seda, kui Venemaa hõivas pühapäeval Krimmi poolsaare juures kolm Ukraina sõjalaeva.

Ukraina ei lase kehtiva sõjaseisukorra ajal riiki siseneda 16-60 aasta vanustel Vene meestel, vahednas BNS.

“Piirikontrolli tugevdati. Piirati välismaalaste, eelkõige 16-60 aasta vanuste Venemaa kodakondsusega meeste sisenemist,” lausus Petro Tsõhõkal kohtumisel, mida juhtis Ukraina president Petro Porošenko.

“Venemaa kodanikest 16-60 aasta vanuseid mehi sisse ei lasta,” rõhutas Tsõhõkal.

Tema sõnul tehakse erand “humanitaarjuhtudel”, näiteks matusele minemise puhul, vahendas Briti ringhääling BBC.

Ukraina kehtestas 26. novembril kuuks ajaks sõjaseisukorra kümnes Venemaaga piirnevas oblastis.

Sammu tingis hirm Venemaa invasiooni ees pärast seda, kui Venemaa hõivas pühapäeval Krimmi poolsaare juures kolm Ukraina sõjalaeva, pidas kinni nende meeskonna ning Ukraina sõnul tugevdas sõjalisi positsioone Ukraina piiril.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

teat muudatused sisenemiskeelule
1. dets. 2018 11:34
Ukraina võimud mõneti leevendasid 16 kuni 60 aastastele Venemaa kodanikele langetatud sisenemiskeeldu Ukrainasse. Nimelt võimaldatakse riiki sisenemine diplomaatidel ja transpordivahendite juhtidel ja humanitaarsetel kaalutlustel näiteks soses lähedaste matusega. Säilub vestlusekohustus julgeoleku esindajaga.
klaarida Juliaga
30. nov. 2018 13:59
Ukrainas on määratud 31. märtsiks presidendivalimised ja momendil istuva president Petro Porošenko reiting on kuus prossa. Mingit reaalselt võimalust isegi teise vooru pääsemiseks tegelt ei ole ja ootamas hurmav ja äärmiselt karmi käega Julia Timošenko ning ilmselt resideerumine hoopis teises asutuses - Ukrainas poliitiline kultuur mõneti erinev meite kodu-Eesti omast. Ja sellises olukorras on vaid üks lahendus väike võidukas sõda klassika tegelt.