"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ratas: Saja-aastane Eesti on piisavalt tugev, et märgata, mõista ja ikkagi üheskoos targemana edasi minna (6)
02. detsember 2018
Scanpix

Peaminister Jüri Ratas postitas oma Facebooki lehele pühadetervituse, kus avaldas kurbust ühiskonnas viimaste nädalatel toimunu ühe ning lootust ehitada üles riik, kus on hea ja turvaline elada.

Head sõbrad! Viimastel nädalatel Eesti avalikkuses ja ühiskonnas toimunu teeb mind siiralt väga kurvaks. Meie inimestele ei ole ligimese tõukamine, löömine, viha ega üksteise vaenamine ühelgi moel omased. Kuidagi märkamatult on need saanud aga nii tavaliseks eestimaalaste arvamustes, ajalehtede pealkirjades, sotsiaalmeedia postitustes, kuid mis kõige hullem – tegudes.


Ma usun, et teist inimest löönud ja sellele kaasa elanud inimesed tunnevad oma südames kahetsust. Meist keegi ei sooviks sellist kohtlemist iseendale ega oma lähedastele. Kui osad ühiskonna liikmed tunnevad, et peavad kasutama vägivalda ning teised seda õigustavad, siis pole me keegi suutnud piisavalt hästi oma ülesannet täita. Meil kõigil tuleb juhtunust õppida.

Saja-aastane Eesti on piisavalt tugev, et märgata, mõista ja ikkagi üheskoos targemana edasi minna. Meil on ühised väärtused ja suund, kuhu liikuda. Soovime ehitada riiki, kus on hea ja turvaline elada. Ühiskonda, mille iga liige saab tunda end õnneliku ja hoituna. Me suudame seda ainult ühiselt – igaüks eraldi ja kõik koos – panust andes. Soovin meile kõigile rahulikku advendiaega!

Kommentaarid (6)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

setu
2. dets. 2018 20:14
https://lounaeestlane.ee/tarandil-on-rahvuslaste-suhtes-vana-vimm-juba-1990-aastal-trugis-ta-eesti-kongressi-puunele/
ajalugu
2. dets. 2018 17:30
https://uueduudised.ee/uudis/eesti/valjaloiked-sotsid-on-labi-ajaloo-provokaatorid-olnud-eelmise-iseseisvuse-paevilt/
W.
2. dets. 2018 17:27
Muidugi on see juhtum inetu ja häbiväärne. Aga minu arvates oli ta selle ära teeninud. Mõlemad vennad on ennast õhku täis ajanud ja vastavalt ka käituvad.
varia
2. dets. 2018 16:52
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/indrek-tarand-pole-skandaale-kunagi-kartnud?id=84573271 http://rahvuslane.ee/eesti/indrek-tarandi-eilne-kaitumine-polnud-esimene-kord-omavolilisi-sonavotte-on-olnud-neljal-korral/ http://vana.kesknadal.ee/est/uudised?id=6284
tsipa arunatukest
2. dets. 2018 13:43
Inimesed tulge ometi mõistusele avalikule üritusele muide Toompeal Riigikogu sealsamas korda rikkuma trügib mingi räuskav joodik. Antud vahejuhtumi oleks juba eos pidanud välistama politsei meie Eesti Politsei ja koheselt. Tehke selgeks mis on avalik kord ja avaliku korra tagamine üritusel. Momentaalt joodik tsemendil midas keerulist selleks muide ongi politsei. Ja keda huvitab tegemist Sidorovi, Petrovi või koguni Ivanoviga. Või järsku hoopistükkis tegemist püüdega kindlustada korralik prii poliitreklaam parajalt enne parlamendivalimisi?
Aja Lugu
2. dets. 2018 12:51
Kahtlemata oli konflikt Tarandiga kahetsusväärne. Mõlema osapoole käitumine oleks võinud jääda viisakuse piiridesse. Kuid kujutleme korraks , et Tarandi asemel oleks trüginud tribüünile ja rabanud esinejal mikrofoni käest keegi kremlimeelne , venemeelne, või mis veel hullem- Putinimeelne? Kuidas oleksid meie poliitikud ja meedia sel juhul konflikti kajastanud? Kuidas oleks hinnatud videolt nähtud ÜHTE !kerget jalamüksu: 1. Inimest ei ole viisakas jalaga lüüa? 2. Vähe sai! Oleks tulnud nii anda, et mõistus sealt kohalt oleks pähe tulnud? NB! Ühte väikest jalamüksu on meie meedia võimendanud jalgadega peksmiseks.