"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
EKRE tahab rändepakti vastu kogutud allkirjad üle anda Ratasele (1)
08. detsember 2018
Scanpix

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) tahab ÜRO rändepaktiga liitumise vastu kogutud 17 697 allkirja anda järgmise nädala algul üle peaminister Jüri Ratasele.

EKRE algatas 12. novembril veebilehel www.petitsioon.ee allkirjade kogumise kampaania, et Eesti valitsus loobuks ühinemast ÜRO rändeleppega, kampaania lõppkuupäevaks oli rändeleppega ühinemise vastu antud 17 697 allkirja, vahendas BNS erakonda. 

EKRE esimehe Mart Helme sõnul on Eesti avalik arvamus selgelt ÜRO rändepaktiga liitumise vastu.

“Vastuseisu näitavad nii kogutud allkirjad kui ka küsitlused, mille järgi ei kiida leppega ühinemist heaks enamus rahvast. Ka riigikogu ei andnud leppele ülekaalukat toetust,” ütles Helme.

“Valitsus peaks arvesse võtma sedagi, et leppest loobub järjest enam Euroopa riike, kaasa arvatud Läti. Nende riikide juhid annavad endale aru, et lepe ohustab nende riikide suveräänsust kujundada oma immigratsioonipoliitikat,” sõnas Helme.

Helme sõnul peaks Eesti valitsus tõmbama liitumisele pidurit, isegi kui selle hinnaks on sotsiaaldemokraatliku erakonna lahkumine valitsusest.

Peaminister Jüri Ratas tegi reedel sotsiaalmeedias postituse, milles rõhutas Eesti toetust ÜRO ränderaamistikule, vastates sellega kaudselt justiitsminister Urmas Reinsalu vastupidisele avaldusele.

“Usaldan välisministeeriumi raamistikku toetavat seisukohta ning Eesti Vabariigi õiguskantsleri selget hinnangut, et tegemist pole õiguslikult siduva dokumendiga. Samuti austan alati meie parlamendi otsuseid ja suuniseid. Välisministeerium lähtub riigikogu 26. novembri toetavast avaldusest ränderaamistiku osas. Ei ole mõistlik ega vajalik avada uuesti juba korduvalt läbi vaieldud debatte,” kirjutas Ratas reede pärastlõunal.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

W
8. dets. 2018 17:27
Toetan hr. peaministri seisukohta ja arvamust.