"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Strasbourgi rünnakus sai surma kaks ja haavata 14 inimest (3)
12. detsember 2018
Scanpix

Prantsusmaa idaosas asuvas Strasbourgis leidis teisipäeval aset tulistamine jõuluturu lähedal, surma sai kaks ja haavata 14 inimest. Prantsuse meedia info kohaselt on ründaja 29-aastane ja politseile varasemast teada. Meest olevat jälgitud radikaliseerumise ja võimaliku terroriohuga seoses. 

Varasemail andmeil oli hukkunuid kolm ja haavatuid 13. Haavatutest kaheksa seisund oli raske, vahendas BNS.

Kahtlusalune avas tule linna ühel rahvarohkeimal tänaval umbes kella 20 paiku (Eesti aeg kell 21).

Siseminister Christophe Castaneri tulistas ründaja inimesi kolmes erinevas kohas, enne kui algas tulevahetus piirkonnas patrullinud sõduritega.

“Ta võitles meie julgeolekujõududega kaks korda,” lisas Castaner.

Sõdurid haavasid ründajat, kuid ei suutnud takistada tal põgenemast, ütlesid politseinikest allikad.

“Julgeolekujõud otsivad aktiivselt ründajat, kes oli S-nimekirjas,” ütlesid kohalikud ametnikud. Nimekirjas on politsei jälgitavad äärmuslased.

“350 politseinikku ja sandarmi on jätkuvalt kohapeal” ning neid toetavad kopterid, eriüksuslased ja sõdurid, lisasid ametnikud.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

laskur Strasbourgist
12. dets. 2018 14:47
Tollel laskuril Strasbourgist 27 kriminaalasja algatatud ja kukil siis, korduvalt vangis Prantsusmaal, Saksamaal ja Šveitšis. Kas eurooplanna ja eurooplane ei suuda elada ilma muhameedlaseta allahu akbarita tagument urvakil? Nii või? Las muhameedlane elab Aafrikas ja Arabistanis eurooplanna ja eurooplane Euroopas ja kõik rahul. Seega piir kontrolli alla, luua toimiv piirivalve ja vajalikud turvaüksused elik Euroopa peab tegema Eestit mis on siin keerulist. Ja debiilidest Euroopa nn juhid omale kohale tsemendil.
tagasi Aafrikka
12. dets. 2018 12:31
Muhameedlaste invasiooni Euroopa tegelt võimaldas ei keegi muu kui legend kindral Charles de Gaulle. Miks võimaldati muhameedlastel võim üle võtta kolmes Prantsuse ülemere departemangus sundides miljonit prantslast mustjalga põgenema koos ustavate harkidega? Elik tagasi Aafrikka ja Prantsuse väed koos mustjalgadega ja harkidega taastavad Alžeeria suuruse Prantsuse Alžeeria loomulikult. Nii saab klaaritud ka kõigi islamistidega nii Prantsusmaal kui vanas heas Prantsuse Alžeerias. Elik tagasi Aafrikka kristlikku Põhja-Aafrikka.
piir kinni
12. dets. 2018 09:12
Euroopa piir tuleb võtta kontrolli alla ja kõik ebalegaalid kinnivõtta ja deporteerida sinna kust tuldud. Koheselt luua Euroopa ühiste väeüksuste abil Euroopa hooldusterritoorium Aafrikas - miks mitte sepa poeg Benito poolt loodud Liibüa -immigrantide koondamiseks ja esmase seksuaalkäitumise õpetamiseks ja järgnevaks saatmiseks Sise-Aafrikka ja Arabistani. Ja otse loomulikult Euroopat senini juhtivate debiilide arreteerimine ja paigutamine tsemendile - kaua võib debiili koht on tsemendil. Karl Martelli ja Jan Sobieski Euroopa.