"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Reps: teadlased ja ettevõtjad peaksid omama koostöökogemusi (0)
19. detsember 2018
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Ettevõtlus ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist näeb ühe võimalusena fondi loomist, mis toetaks teadusmahukate iduettevõtete asutamist ja äriarendust varases faasis.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi hinnangul võiks teadustegevust soodustada teadlaste ja ettevõtjate suurema omavahelise koostöö läbi, vahendas BNS valitsuse kommunikatsioonibürood. 

Valitsuse majandusarengu komisjon sai kolmapäeval ülevaate uutest teadus- ja arendustegevuse soodustamise ettepanekutest ja erasektori aktiivsemast kaasamisest teadustegevusse. Ülevaatest ilmnes seejuures, et töötajatel peavad paranema võimalused kombineerida teadustööd ja ettevõtlust või liikuda nende sektorite vahel.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist andsid komisjonile ülevaate ettepanekutest ettevõtete teadus- ja arendustegevuse stimuleerimiseks ja erasektori suuremaks kaasamiseks.

“Teadumahukuse tõstmiseks on äärmiselt oluline, et teadlased ja ettevõtjad omaksid koostöökogemusi,” ütles Reps pressiteate vahendusel. Ta lisas, et selleks peavad teadlased ja ettevõtjad mõistma teineteise töö eripärasid ning huvisid paremini ning inimeste liikumine sektorite vahel aitab sellele hästi kaasa. Vaid nii tekivad ministri sõnul vahetud kogemused ja kontaktid. 

Haridus- ja teadusministeerium planeerib toetusi silmapaistavate teadustulemuste arendamiseks ettevõtetele huvipakkuvasse vormi ja arendusnõunike töölevõtmise toetamist ettevõtete haruliitudes. Senisest enam soovitakse toetada ka sektorite vahelist tööjõu liikumist. Teadlaste lühiajaline töötamine ettevõtetes või riigiasutustes oleks Repsi hinnangul selleks üks võimalus.

Ettevõtlus ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist näeb ühe võimalusena aga fondi loomist, mis toetaks teadusmahukate iduettevõtete asutamist ja äriarendust varases faasis. Samuti on tema arvates oluline jätkata tegutsevate ettevõtete teadusmahuka tootearenduse toetamist ning rahvusvahelistes võrgustikes osalemist. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.