"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Pealinna muuseumid tutvustavad lastele pühadetoimetusi ja rahvalikke mänge (2)
21. detsember 2018
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Tallinna koolivaheaja programmist kutsuvad osa saama nii pealinna muuseumid, noortekeskused kui ka huvikoolid. Koolivaheaja üritused kestavad 6. jaanuarini 2019.

Tallinna keskraamatukogu haruraamatukogud korraldavad vahvaid tegevusi nii väiksematele kui ka suurematele raamatusõpradele. Kavas on ringitegevused mudilastele, meisterdamistunnid, lauamänguõhtud ja talveteemalised nukuetendused algklassilastele, ning keelekursused, lugemisklubi ja robootika- ning arvutimängude ringid suurematele koolinoortele. Nii saab talvisel koolivaheajal algust teha näiteks hiina keele õppimisega või proovida kätt robotite programmeerimises ja koodi kirjutamises. Kogu keskraamatukogu koolivaheaja üritustega saab tutvuda raamatukogu lastelehel.

Ka pealinna muuseumid pakuvad talviseks koolivaheajaks mõnusaid talviseid tegevusi. Nii tutvustab Vabaõhumuuseumlastele pühadetoimetusi taludes, korraldab vahvaid rahvalikke mänge ning näitab, millised olid laste vanaaja mänguasjad ja käsitöö 100 aastat tagasi. Põnevaid muuseumitunde on talvisel vaheajal vabaõhumuuseumis toimumas veelgi. Kogu kava leiab muuseumi veebilehelt.

KUMU kunstimuuseum ootab koolivaheajal lapsi Balti sümbolistide näitusele, kus heidetakse pilk sümbolite tähenduste maailma, tutvutakse kunstnike hingemaastike ning muinaslooliste tegelaskujudega. Kadrioru kunstimuuseumis saab vaheajal külastada imeilusat ajaloolist tantsufantaasiat “Talveunelm suvelossis”, mis annab vaatajatele võimaluse rännata ajas ning kogeda 19. sajandi muinasjutulisena tunduvat elu ning tutvuda tolleaegsete kommete, eluviisi ja etiketiga. 

Teisel jõulupühal, 26. detsembril külastavad Tallinna loomaaeda jõuluvanad, kes toovad loomadele jõulurõõmu ning kingitusi. Lapsed saavad sel päeval ka ise loomadele kinke teha ning tuua näiteks maitsestamata pähkleid, seemneid, mett ning kuivatatud ja ilma suhkruta puuvilju. Kinkide tarvis on mõlemas loomaaia väravas kastid, kus jõuluvanade abilised aitavad kogutud kingitused loomade talitajate kätte toimetada. Ürituse kohta leiab lisainfot loomaaia kodulehelt

Ka noortekeskused on koolivaheajal lastele avatud ning korraldavad vahvaid üritusi. 2.–4. jaanuarini 2019 toimubKristiine noortekeskuses talvevaheaja programm. Koos lastega koostatakse edetabeleid 2018. aasta parimatest muusikapaladest, filmidest jne. Lisaks tehakse ühiselt uusaasta lubaduste kapsel, mis avatakse alles 2019. aasta lõpus – siis vaadatakse ühiselt üle, kas lubadused said ikka täidetud. Lisaks korraldatakse šokolaadi töötuba ning taaskasutuspäeva.

Põhja-Tallinna noortekeskuses korraldatakse 28. detsembril algusega kell 18 kuni järgmise päeva hommikuni kell 9 põnevust ja väljakutseid täis õhtuprogramm “IT-öö”. Tegemist on igal koolivaheajal toimuva üritustesarjaga, kuhu on oodatud kõik julged arvutimängude huvilised. Noortel on selle ürituse raames võimalus ööbida koos noorsootöötajatega noortekeskuses, mängida arvutimänge ja osaleda põnevatel turniiridel.

Kogu talvevaheaja ürituste kava on üleval noorteinfo veebilehel.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

jol ehk jul
23. dets. 2018 20:23
https://www.google.ee/search?q=Йоль&ie=UTF-8&hl=et Põhjala jõuludest vene keeles, mis on isegi ülevaatlikum kui sarnane teema eesti keeles.
lugeja
22. dets. 2018 21:58
https://www.ohtuleht.ee/912568/aimar-ventsel-joulud-siis-ja-nuud-kardina-tagant-avalikult-kirikusse