“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Tallinna Kultuuriamet tähistab täna sünnipäeva (0)
21. detsember 2018
Dmitri Povilaitis

Tallinna Linnavalitsuse 21. detsembril 1990. aasta määrusega reorganiseeriti Tallinna Linna Kultuurivalitsus Tallinna Kultuuriametiks. Ameti haldusalas on täna üheksa kultuuriasutust, sealhulgas Tallinna Loomaaed ja Tallinna Linnateater.

Tallinna Kultuuriameti juhataja Aini Härmi sõnul on 28 aastaga paljugi muutunud. “1990. aastal oli kultuuriametil 20 tegevusvaldkonda, kuid erinevalt tänapäevast olid nende hulgas näiteks ka Tallinna kinod, Tallinna Linnahall, Tallinna Puhkeparkide Direktsioon ja kutseline puhkpilliorkester “Tallinn”. Praegu kuulub ameti haldusalasse üheksa asutust, kellest mitmedki on palju pikema ajalooga,” lisas Härm.

Kultuuriameti haldusalas on Tallinna Filharmoonia, Tallinna Keskraamatukogu, Tallinna Kirjanduskeskus, Tallinna Linnamuuseum, Tallinna Linnateater, Tallinna Loomaaed, Tallinna Pelgulinna Rahvamaja, Tallinna Rahvaülikool ja Vene Kultuurikeskus. Ameti korraldada on traditsioonilised sündmused, nagu Tallinna päev, Tallinna merepäevad, Hiina uusaasta, Kultuuriöö, rahvuskultuuride päevad, taasiseseisvumispäev jt.

Tallinna Kultuuriamet kujundab linna kultuuripoliitikat, arendab koostööd kultuuri- ja haridusvaldkonnas tegutsevate asutuste, organisatsioonide, liitude ja ühingutega kohalikul ja rahvusvahelisel tasandil, toetab linnas tegutsevaid mittetulundusühinguid kultuurisündmuste korraldamisel, loob tallinlastele võimalusi huvitegevuseks ja vaba aja veetmiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.