"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirita elanikud sõlmivad innukalt prügiveolepinguid (0)
24. detsember 2018
Albert Truuväärt

Jõulupühadeks ehk 24. detsembriks oli Pirital sõlmitud Tallinna Jäätmekeskusega 2800 uut kliendilepingut - Pirita linnaosa potentsiaalsetest klientidest on seega uued lepingud sõlmitud enam kui pooltel.

Pirita linnaosa valitsus ja Tallinna Jäätmekeskus rõhutavad, et uute lepingute sõlmimisega tuleks enne aastavhetust siiski kiirustada.

Pirita linnaosa läheb üle korraldatud jäätmeveole alates 1. jaanaurist 2019. Selleks, et jõulude ja aastavahetuse prügi saaks korralikult mahutitest ära veetud, on kõikidel linnaosa elanikel ja korteriühistutel ehk jäätmevaldajatel tingimata vajalik sõlmida uus jäätmeveo leping Tallinna Jäätmekeskusega.

Jõulupühade ja aastavahetuse ajal on lihtsaim viis lepingu sõlmimiseks Jäätmekeskuse kodulehel www.prugi.ee , kus saab täita lepingu taotluse blanketi. Lepingut saab sõlmida veel selle aasta järelejäänud tööpäevadel Tallinna Jäätmekeskuses Sadama 17 majas või siis ka telefoni teel, helistades numbril 616 4000. Probleemide tekkimise või küsimuste korral on mõistlik saata Tallinna Jäätmekeskusele e-kiri aadressil info@prugi.ee.

Jäätmeveo hind pärast uue lepingu sõlmimist jääb sama veotiheduse ja mahtude juures suure tõenäosusega samaks või langeb. On ju prügivedaja leitud ühishanke tulemusel, mis tähendab, et samal tänaval ei sõida eri päevadel erinevate ettevõtete veokid. See aga võimaldab saavutada kulude kokkuhoiu.

Pirita linnaosa jäätmeveo ühishanke võitis AS Eesti Keskkonnateenused. Sama ettevõte teenindab linnaosa paljusid kliente praegugi. Elanikud on korduvalt küsinud, kas uue lepingu sõlmimine on ikka vajalik, kui prügiveoteenuse osutamist jätkab sama ettevõte.

Tallinna Jäätmekeskuse juhataja Kristjan Mark selgitas, et prügiveoteenuse osutamist jätkab küll AS Eesti Keskkonnateenused, kuid elaniku jaoks on korraldatud jäätmeveo teenuse uus lepingupartner Tallinna linn Tallinna Jäätmekeskuse kaudu.

Tallinna linn korraldab jäätmevedu ümber kohaliku omavalitsuse mudeli järgi, mis on mujal Euroopas laialdaselt kasutusel. Kui endise süsteemi järgi anti konkursi tulemusel piirkonniti kogu jäätmekäitluse ainuõigus ühele ettevõttele, siis nüüd on teenus jagatud kolmeks osaks. Kõigepealt leiab linn hangete tulemusel käitluskoha, seejärel leitakse vähempakkumise korras jäätmevedaja. Kolmandaks sõlmib jäätmevaldajaga lepingu ja arveldab temaga Tallinna Jäätmekeskuse klienditeenindus. Tallinna Jäätmekeskus on jäätmeveoteenuse osutamiseks loodud keskne asutus kogu Tallinnas.

Tallinnas on jäätmevedu uue süsteemi järgi edukalt toiminud juba alates 2013. aasta märtsist. Eelnevalt võisid prügiveo hinnad Tallinna linnaositi oluliselt erineda. Uus süsteem kehtestab ühtsed prügiveohinnad kõigis linnaosades ja nõnda kujuneb linnal ülevaade ka kõigist jäätmetekitajatest, kellega sõlmitakse jäätmeveolepingud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.