"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Bangladeshi valimisvägivald on nõudnud 12 inimese elu (0)
30. detsember 2018
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Suurem osa neist sai surma erinevates kokkupõrgetes peaminister Sheikh Hasina valitseva Awami Liiga ja opositsioonilise Bangladeshi Rahvuspartei (BNP) poolehoidjate vahel.

Vägivallast tumestatud kampaania järel alanud Bangladeshi valimistel sai surma vähemalt 12 inimest, vahendas BNS. 

Jaoskonnad avati parlamendivalmimisteks kella kaheksa hommikul ning rakendatud on ranged turvameetmed.

Sellest hoolimata nõudis vägivald valimispäeva jooksul vähemalt 12 inimese elu.

Suurem osa neist sai surma erinevates kokkupõrgetes peaminister Sheikh Hasina valitseva Awami Liiga ja opositsioonilise Bangladeshi Rahvuspartei (BNP) poolehoidjate vahel.

Üks inimene hukkus politsei tules opositsiooni poolehoidjate pihta, kes võimude teatel ründasid valimisjaoskonda. Teine ohver oli võimerakonna Awami Liiga aktivist, kes peksti surnuks.

Valimistelt oodatakse neljandat ametiaega peaminister Sheikh Hasinale, kelle teeneks võib pidada majanduskasvu kümne ametiaasta jooksul ja naaberriigist Myanmarist võimude karistusoperatsioonide eest põgenenud sadade tuhandete molemitest rohingade vastuvõtmist.

Opositsioon süüdistab aga peaministrit üha kasvavas autoritaarsuses ja vastaste tagakiusamises. Nii on opositsioonijuht Khaleda Zia väidetavalt poliitilistel motiividel korruptsioonisüüdistutega 17 aastaks vangi mõistetud.

165 miljoni elanikuga Bangladeshi valimiskampaaniat on saatnud kokkupõrked Hasina valitseva Awami Liiga ja opositsioonierakonna BNP poolehoidjate vahel. Valimiste eel sai kokkupõrgetes surma 13 inimest, kannatanuid on tuhandeid.

2014. aastal valimisi boikoteerinud BNP väitel rünnatakse tema toetajaid, et neid valimistel osalemast peletada ja nii Hasinale võit tagada.

Valimistel julgeoleku tagamiseks on välja pandud 600 000 politseinikku ja sõjaväelast, aga ka kiirreageerimisüksuste, mereväe, piiri- ja rannavalve liiget, kel tuleb valvata 40 000 valimisjaoskonda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.