"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Sellest aastast pakub noortele karjäärinõustamist töötukassa (0)
02. jaanuar 2019
Scanpix

Tänavusest alustas töötukassa juures tööd karjäärikeskus, mis pakub karjäärinõustamist ja karjääriinfot kõigile soovijatele, sealhulgas koolinoortele.

“Muudatusega seoses laieneb töötukassa vastutusvaldkond noorte suunal oluliselt – siiani oleme tegelenud noortega peamiselt nende tööotsingute kontekstis ja vahendanud tööturuga seotud infot. Edaspidi muutub tihedamaks koostöö koolide ja õpilastega just teadlike valikute tegemiseks tulevikus,” vahendas BNS töötukassa juhatuse esimeest Meelis Paavelit. Töötukassa on viimase poole aastaga oma karjääriteenuste süsteemi ümber kujundanud ning integreerinud SA Innove Rajaleidja noortele pakutud teenused olemasolevate karjääriteenustega. Lisaks karjäärinõustamisele ja karjääriinfo vahendamisele vastutab töötukassa sellest aastast ka karjääriteenuste metoodika arendamise, kvaliteedijuhtimise, seire- ning analüüsitegevuse eest. Valitsus võttis 2018. aasta aprillis vastu karjääriteenuste ümberkorraldamise tegevuskava, mille tulemusena asus töötukassa alates 1. jaanuarist osutama karjäärinõustamise ja karjääriinfo teenuseid kõigile soovijatele, sealhulgas koolinoortele. Selleks ühendati SA Innove Rajaleidja keskuste karjääriteenused töötukassa karjääriteenuste süsteemiga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.