"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Iivi Saar: kõige kergemini põlevad läbi head teenindajad (0)
03. jaanuar 2019
Scanpix

"Olla kohviku klienditeenindaja on üsna raske töö, kuna lisaks füüsilisele koormusele peavad teenindajad olema ka head inimeste tundjad, oskama vajadusel alla neelata solvangud ning säilitama alati rahulikku meelt," sõnas Cafe Lyoni juhataja Iivi Saar.

Cafe Lyon korraldab juba viiendat aastat kampaaniat “Kohtle teenindajat nagu staari”, et inimesed väärtustaksid ja hindaksid rohkem klienditeenindaja tööd. Sel aastal toimub ettevõtmine Viimsi Lyonis 7. – 11. jaanuarini ning neil päevil on teenindaja rollis Nele-Liis Vaiksoo, Merilin Taimre ehk Paljas Porgand, Sissy Nylia Benita, Andi Raig ning Anu Saagim ja Reet Härmat.

“Olla kohviku klienditeenindaja on üsna raske töö, kuna lisaks füüsilisele koormusele peavad teenindajad olema ka head inimeste tundjad, oskama vajadusel alla neelata solvangud ning säilitama alati rahulikku meelt,” sõnas Cafe Lyoni juhataja Iivi Saar. “Kõige kergemini põlevad läbi just need teenindajad, kes võtavad oma tööd südamega – püüavad teha kõike väga hästi ning elavad isegi väikesi ebaõnnestumisi raskelt läbi. Eestis on klienditeenindajatest suur puudus – soovin, et osataks enam hinnata nende inimeste pingutust, kes tahavad teeninduses töötada ning oma tööd hästi teha.”

Iivi Saar lisas, et kõige kurvem on see, kui klient elab lihtsalt põhjuseta oma halva päeva teenindaja peal välja, rikkudes lisaks enda tujule ka kellegi teise õhtu. “Õnneks jääb halba suhtumist klienditeenindajatesse järjest vähemaks, kuid arenguruumi selles osas siiski on. Head teenindust tuleks aga alati kiita ning suurepärast teenindajat kohelda nagu staari. Häid teenindajaid on meie ümber palju, aga tihtipeale me ei märka või tunnusta neid ning kiidusõnad unustame hoopis. Kui meid teenindavad aga staarid, siis kohtleme neid teistmoodi. Kiidame, tunnustame, pingutame kliendina ise ka rohkem ja ei ole nii kriitilised.”

Blogija Merilin Taimre ehk Paljas Porgand rääkis, et on töötanud teenindajana väga pikalt. “Nii kui sain 18, läksin teenindajaks ning jätkasin ametit ka Austraalias elades. See töö on mulle alati meeldinud – just kolleegide ja klientidega suhtlemine, parima teeninduse pakkumine ning ka mälu treenimine. Teenindajana töötasin enne kokaks minemist pea 5 aastat.”

Merilin arvab, et vanadesse kingadesse astumine saab olema kindlasti väga põnev ning ta lausa ootab seda! Suurimaks väljakutseks peab ta seda, kuidas inimesed suhtuvad temasse teenindaja rollis nüüd, mil tema nimi pole päris tundmatu.

“Aastatega olen õppinud, et teenindusvaldkonnas ei eksisteeri ühepoolset suhtlust. Klient suhtub teenindajasse ikka peegeldades enamasti teenindaja käitumist. Kui teenindajal ei kao naeratus suult, ta on positiivne, naljatlev ja suhtlemisaldis, siis peegeldab seda vastu ka klient. Kui teenindaja on ükskõikne, hooletu ja ebameeldiv, siis suure tõenäosusega ei lahku ka klient parimas meeleolus, kaebab teeninduse üle ning tagasi samasse kohta võib-olla enam ei pöördu,” rääkis blogija.

Merilini arvates ei tohiks teenindaja olenemata pahurast kliendist talle samaga vastata. “Professionaalne teenindaja ei lase klientidel oma tuju alla tõmmata, ei asu nendega vaidlusesse ja annab igal juhul alati oma parima. Teenindaja on võimeline ka kliendi meeleolu tõstma! Nii restorani kui ka ükskõik millist teist teenindusvaldkonda hõlmava asutuse külastuse kogemus oleneb minu arvates 75% ulatuses teenindusest. Toit, miljöö ja muu on teisejärguline.”

Merilinil on ka hea nipp selle jaoks, kuidas teha kindlaks, kas uus kaaslane on tore inimene – nimelt on parimaks näitajaks see, kuidas kaaslane suhtub teenindajasse. Olgu tegemist müüja, koristaja, klienditeenindaja või baarmaniga. „Kui kaaslane tervitab, naeratab, avaldab tänu ja viskab nalja, siis see näitab kohe ära, kas tegemist on siira, heatahtliku ja rõõmsa inimesega või mitte. Tema üleolev ja kalk suhtumine võõrastesse kandub kunagi üle ka sinule. Teinekord hoidke silmad lahti, kui lähete esimesele kohtingule!“

Viimsi Lyonis teenindavad külalisi 7. – 11. jaanuarini kell 9.00 – 10.00:

FB üritus: https://www.facebook.com/events/309174593274338/

Esmaspäev, 7. jaanuar: Andi Raig, Sky Plusi saatejuht

Teisipäev, 8. jaanuar: Sissi Nylia Benita, laulja, “Eesti otsib superstaari” finalist, Eesti Laul 2019 poolfinalist lauluga “Strong”

Kolmapäev, 9. jaanuar: Nele-Liis Vaiksoo, laulja, „Su nägu kõlab tuttavalt“ finalist

Neljapäev, 10. jaanuar: Paljas Porgand ehk Merilin Taimre, blogija, tervisliku elustiili propageerija

Reede, 10. jaanuar: iluhoolikud Anu Saagim ja Reet Härmat.

Viimsi äritares asuv Café Lyoni kohvik on argipäeviti avatud juba 7.30, nii saab enne tööle minekut nautida rikkalikku hommikusööki, kreppe, smuutit ja croissante. Kontorisse saab kaasa osta torte ning kringleid. Esmaspäevast reedeni on valikus hõrgutavad päevapraed. Pere pisimatele on avatud lastenurk.

Eesti parimate restoranide hulka ja White Guide restoranigiidi valitud Lyoni kohvikud asuvad Haabneemes Paadi tee 3 ja  Õismäe veerel Meistri 22. Meistri Café Lyoni kohvik võitis 2016. a Silverspooni gastronoomiaauhinna kui Eesti parim kohvik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.