"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn on suurim maamaksu saaja (0)
03. jaanuar 2019
Scanpix

Maksu- ja tolliamet (MTA) eraldas 2018. aastal kohalikele omavalitsustele (KOV) kokku ligikaudu 57,9 miljonit eurot maamaksu, millest ligi 46 protsenti eraldati Tallinna linnale.

Võrreldes eelneva aasta sama perioodiga laekus 0,3 protsenti enam maamaksu. Samas kahanes Tallinnas maksutud maamaksu summa aastaga 0,5 protsenti 26,7 miljonile eurole. Viimsi vallas kahanes maamaksu laekumine aastaga 1 protsendi võrra 2,5 miljonile eurole ning Harku vallas kahanes see omakorda 2,1 protsenti 1,3 miljonile eurole, vahendas BNS.

Maardu linnas kasvas maamaksu laekumine mullu aga 2,7 protsenti ligi 1,8 miljoni euroni. Pärnu linnas kasvas see 1,4 protsenti 1,6 miljoni euroni ning Saaremaa vallas 1,6 protsenti 1,2 miljoni euroni.

Maamaksumäär on 0,1 kuni 2,5 protsenti maa maksustamise hinnast aastas. Põllumajandussaaduste tootmiseks kasutusel oleva haritava maa ja loodusliku rohumaa maksumäär on 0,1 kuni 2 protsenti maa maksustamise hinnast aastas.

Maksumäärad kehtestab oma haldusterritooriumil kohaliku omavalitsuse volikogu hiljemalt 31. jaanuariks. Maamaks laekub täies ulatuses kohalikele omavalitsustele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.