"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Päästeamet: ka Eesti põgenemistubades rikutakse ohutusnõudeid (0)
07. jaanuar 2019
Scanpix/ Illustreeriv pilt

Nädalavahetusel hukkus Poolas põgenemistoas toimunud tulekahjus hukkus viis teismelist tüdrukut. Päästeamet on ka Eesti põgenemistubasid pisteliselt kontrollinud ja leidnud puudusi.

Põgenemistubadele kehtivad samasugused tuleohutusnõuded nagu ka kõikidele muudele hoonetele, kus inimesed oma vaba aega veedavad ja kogunevad (nt kontserdisaalid, kaubanduskeskused, muuseumid jne), rõhutas päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe.

Tähtsamad neist on tulekahjusignalisatsioon või andurid tulekahju avastamiseks, tähistatud ja lihtsasti kasutatavad evakuatsiooniteed hoonest kiirelt väljumiseks ja tulekustutid väiksemate põlengute kustutamiseks, märkis Tähe. “Kuna aga selliste tubade eesmärk on inimestele lukustatuse tunde tekitamine, siis nende nõuete täitmine võib olla mõnevõrra keerukam.”

“Meelelahtust ei tohi aga kindlasti pakkuda ohutust eirates,” sõnas Tähe. “Teenusepakkuja vastutus on omada töötavate tuleohutuspaigaldistega põgenemistuba ning läbi mõelda ja igale külastajale tutvustada kuidas tuleb reaalse ohu korral käituda. Põgenemistoast pääsemine peab ohu korral olema tagatud ilma takistusteta.”

Päästeamet on põgenemistubasid pisteliselt kontrollinud ning on leidnud puuduseid. Nõuete täitmiseks on asutused saanud ettekirjutused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.