"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn tahab osta Eesti Raudteele kuuluva Suurtüki 12 kinnistu (0)
07. jaanuar 2019
Scanpix/ Skoone bastion

Tallinna linn on huvitatud Eesti Raudteele kuuluva Suurtüki 12 kinnistu omandamisest, et rajada sinna koostöös Skoone bastioniga avalik ruum.

Tallinna linnavalitsus on võimalikke ostjaid juba varem hoiatanud, et ei anna kinnistu uutele omanikele nõusolekut sinna täiendavat ehitusmahtu kavandada, samuti jääks tulevasele omanikule kohustus ehitised korrastada, vahendas BNS ERR-i raadiouudiseid.

Praeguseks on linn teinud sellele maatükile hindamisakti, ütles abilinnapea Andrei Novikov.

“Tallinna linna maakomisjon, mis otsustab seda, milliseid maatükke linn omandab või võõrandab, on lasknud sellele krundile tellida omapoolse hindamisakti, mis mõnevõrra erineb sellest, mis on Eesti Raudtee hindamisaktis märgitud hind. Oleme selle hindamisakti edastanud ka Eesti Raudteele palvega asuda meiega läbirääkimistesse selle krundi võõrandamiseks hindamisaktis toodud tingimustel või siis lihtsalt asuda läbirääkimistesse. Ehk me leiame kompromissi selles osas,” rääkis Novikov ja kinnitas, et linna kindel soov on see krunt endale saada.

“Selleks, et realiseerida kogu Skoone bastioni korrastamine suuremas mahus, kui ainuüksi linna maa seda võimaldab. Samas on kindlasti igal kinnistul ka oma mõistlik hind, on turuhind, mida kajastab tegelikult ka hindamisakt,” ütles Novikov.

Suurtüki 12 kinnistul asub kahekorruseline remonditöökoda ja pumbajaam ning ehitistel puudub energiamärgis. Kinnistu asub Tallinna vanalinna muinsuskaitsealal ja sellele rakenduvad ranged muinsuskaitsealased piirangud.

Eesti Raudtee kavatses 3 miljoni eurose alghinnaga müüa enampakkumisel Tallinnas Suurtüki 12 asuv kinnistu. Kuigi huvilisi oli, ei tehtud tähtajaks ühtegi pakkumist. Seetõttu plaanis ettevõte langetada alghinda ja panna see kinnistu lähiajal uuesti enampakkumisele.

Eesti Raudtee nõukogu koguneb Tallinna linna pakkumist arutama 28. jaanuaril.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.