"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Valgevene tahab tarnida endale naftat ka Baltimaade sadamate kaudu (1)
10. jaanuar 2019
Scanpix

Valgevene president Aleksandr Lukašenko andis täna valitsusele ülesande leida võimalus tarnida Valgevenele naftat Baltimaade sadamate kaudu.

“Püstitasin juba ülesande ja me peame selle lahendama: avama alternatiivsed naftatarned Baltimaade sadamate kaudu. Kui leedulased ei nõustu, tuleb leppida kokku lätlastega ja osta seda naftat. Töödelda seda Navapolatski naftatehases ja tagada selle tarned Balti vabariikidesse,” vahendas BNS Lukašenkot.

President tahaks ka osa töödeldud naftatoodetest Baltimaadele müüa.

“Võib leppida kokku, et see on meie ühisnafta, mida me töötleme moderniseeritud Navapolatski naftatehases. Seda enam, et meil on selles osas isegi mõningaid võimalusi,” märkis president uudisteagentuuri BelTA vahendusel.

Kontserni Belneftehim juht Andri Rõbakav ütles pärast nõupidamist, et kontsernis luuakse töörühm, mis hakkab alaliselt uurima Valgevene naftatarnevõimalusi.

“See küsimus on meil alati “kuumas” reservis. Tänase päeva seisuga on kõige tululikum kindlasti Vene nafta. Kuid see kaotab oma tululikkust aasta aastalt, läheneb maailmaturuhinnale. Pole saladus, et mõnel aastal tarnisime muud naftat Baltimaade kaudu. Need kanalid ei ole külmutatud. Me seirame neid võimalusi alalises režiimis. Täna on need olemas,” ütles ta.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tasuta naftat
11. jaan. 2019 07:11
Näedsa Batka tahab Balti riikidelt naftat töötlemiseks oma naftatehastes Novopolotskis ja Mozõris kud kas Baltimaades on naftaväljad muudkui ammuta? Ilmselt siis on Batka arvates on seega saab odavalt Baltimaade naftat täpselt nagu Puutja Venest. Vaid edu Belarussile ja legendaarsele sovhoosidirektorile ja rohkem naftat Baltimaadest odavalt veel parem tasuta.