"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
EKRE ähvardab oma kaitseüksuste loomisega (9)
11. jaanuar 2019
Scanpix

Kui politsei ei ohjelda Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ähvardajaid ja ründajaid, võib EKRE asuda moodustama oma kaitseüksusi, teatas erakonna aseesimees ja riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme. "Kas sallivuslased seda tahavadki, et EKRE hakkaks organiseerima oma kaitseüksusi?"

“Kui riik meid ei kaitse, siis peame me end ise kaitsma. Kas sallivuslased seda tahavadki, et EKRE hakkaks organiseerima oma kaitseüksusi? Olge ettevaatlikud oma soovidega, need võivad täide minna!” vahendas BNS Helme postitust sotsiaalmeedias.

Helme tõi oma ähvarduse põhjenduseks erakonna plakatite sodimise Tallinnas ja EKRE Ida-Viru kandidaatidele tehtud kollektiivsed tapmisähvardused. 

“Loomulikult pöördume politseisse, plakatite sodimine on kampaania häirimine ja poliitilise meelsuse avaldamise takistamine. See on üheselt kuritegu Eestis. Arvestades seda, et Tallinnas on Suur Vend väga suur ja kõik kohad kaameraid täis, peaks süüdlased kiirelt tuvastatama,” kirjutas Helme.

“Tapmisähvarduse peale sotsiaalmeedias on riik varem päris karmilt reageerinud, viitan Martin Kattai ähvardusele tollase peaministri Taavi Rõivase suhtes,” lisas ta. “Väga jõuline uurimine – läbiotsimised, arvutite konfiskeerimised, vahi alla võtmised – ja kiire kohtuprotsess lõppes süüdi mõistmisega. Kui nüüd ei käituta sama standardiga, kinnitatakse seda, et Eesti ei ole õigusriik ja erinevatele inimestele kehtivad eri reeglid,” tõdes EKRE aseesimees.

Helme viitas ka hiljutisele juhtumile Saksamaal, kus peksti läbi parempopulistliku erakonna parlamendisaadik. “Kui muidu endas jõudu ei leia EKRE kaitseks sõna võtta, ammutage eeskuju oma vaimselt emalt Angela Merkelilt, kes mõistis üheselt hukka AfD saadiku peksmise Saksamaal. Lausa Saksa sotsid ütlesid, et “isegi” AfD puhul ei ole selline käitumine aktsepteeritav. President, peaminister, spiiker, näidake, et te ei muretse ainult omade pärast vaid tõepoolest demokraatia toimimise pärast,” sõnas Helme.

Helme kritiseeris ka ajakirjanduse käitumist. “Ühtlasi tasuks nüüd Eesti meedial korra peeglisse vaadata ja tunnetada vastutust taolise ühiskondliku õhustiku tekkimise eest. Kui ikka iga päev suuremate peavooluväljaannete külgedel vehitakse natsimalakaga ja kujundatakse hoiakut, et ühte parteid võib sõimata ja laimata, ähvardada ja mõnitada, et nendevastane poliitvägivald a la Tarand on igati ok, siis järgmine samm ongi kergemini erutuvate sallivuslaste vägivallategevus EKRE liikmete, kandidaatide, ürituste vastu. Meedia, see on teie tehtud!” süüdistas EKRE aseesimees.

Kommentaarid (9)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Rot Front ja Partei Kaitsesalk
12. jaan. 2019 09:36
Avaliku korra Eestis tagab Eesti Politsei ja teadmiseks kõigile ka Toompea külje all. Seega räuskav joodik Toompea platsil koheselt tsemendile ja ei mingit siseministrit imetlema labast poliitlavastust räuskava joodiku koht on tsemendil. Ja Eestis ei ole minit kohta Rot Frontil ja Partei Kaitsesalgal.
Vello
11. jaan. 2019 22:40
Kuidagi tuttav tuleb ette. Meenutaks, et ka kurikuulus SS loodi Saksamaal algselt lihtsalt NSDAP kaitsemalevana, kusjuures põhjendusedki olid kaunis sarnased.
täpsustaja
12. jaan. 2019 13:05
Algul loodi NSDAP-i kaitseks mingi sportlik võimlemisrühm. Seejärel SA ja siis SS.
Sakunne
12. jaan. 2019 15:16
Aga kui politseist pole asja ... mida siis teha ... paku midagi välja.
oh jah
11. jaan. 2019 20:51
see erakond ise muud ei tee kui õhutab vaenu ja nüüd nutab kui mõni plakat ära soditakse. Mida külvate, seda ka lõikate. Ähvardavad lausa armee loomisega. No ma ei tea, kaua lastakse neil helmedel riigivastast jälkust väljutada. Kõige eemaletõukavam erakond siin riigis. Kindel EI sellistele.
Enn
12. jaan. 2019 15:14
Kus ja millal on EKRE vaenu õhutanud?
joodik tsemendil
11. jaan. 2019 15:30
Ons too räuskav joodik juba tsemendil?
proosit petrooleum
12. jaan. 2019 15:25
http://objektiiv.ee/eurooplane-olla-on-patriotism-rahvuslane-olla-on-alkoholism/
EKRE-le jõudu, edu, südikust
11. jaan. 2019 15:00
stagnatsioonijõududega võitluses!