"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna Saksa Gümnaasiumis algavad põhjalikud renoveerimistööd (0)
15. jaanuar 2019
Scanpix/ Illustreeriv pilt

"Kui lisaks Saksa gümnaasiumile saab veel renoveeritud ka Arte gümnaasium, siis ongi kõik Mustamäe koolid renoveeritud," rõõmustas abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Eile sõlmiti Tallinna Saksa Gümnaasiumi (Vilde tee 69) rekonstrueerimistööde leping, mille kohaselt renoveerib koolihoone ühispakkumise teinud Ramm Ehituse OÜ ja Mitt & Perlebach OÜ.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev avaldas heameelt, et pärast Saksa gümnaasiumi renoveerimist hakkavad koolihoonete tervikrenoveerimised Mustamäel lõpusirgele jõudma. “Linna eesmärgiks on enam kui kümne viimase aasta vältel olnud kaasajastada ja parandada õpikeskkonda haridusasutustes,” märkis Belobrovtsev. “Kui lisaks Saksa gümnaasiumile saab veel renoveeritud ka Arte gümnaasium, siis ongi kõik Mustamäe koolid renoveeritud.”

Põhjalike ehitustööde käigus rekonstrueeritakse täielikult Tallinna Saksa Gümnaasiumi koolihoone, selle tehnosüsteemid ja krundi rajatised ning rajatakse juurde- ja pealeehitised vastavalt ehitusprojektile. Koolihoone suletud netopind pärast rekonstrueerimist koos juurde- ja pealeehitiste rajamist on 11 177,6 m2. Lisandub kaks korrust hoone madalamale osale õppeklassidena (väikeklassid, arvutiklassid jm). Ühtlasi laieneb kooli söökla ja saal ning rekonstrueeritakse ka kooli staadion.

Selleks, et kauaoodatud koolimaja renoveerimine saaks edukalt toimuda, tegutseb koolipere ajutiselt asenduspindadel. 2019. aastast tegutsetakse kahes hoones: Vilde tee 69 (endine 37. keskkool) ja Sütiste tee 42 (53. keskkool).

Lepingu järgi lõpetatakse renoveerimistööd veel käesoleva aasta lõpuks. Renoveerimistööde maksumuseks on 10 521 943,69 eurot koos käibemaksuga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.