"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Tallinna Keskraamatukogu kutsub uutesse robootikaringidesse (0)
23. jaanuar 2019

Alates 2019. aasta algusest saavad huvilised kasutada robootika- ja leiutajatekomplekte lisaks Tallinna Keskraamatukogu peamajale (Estonia pst 8) ning Kännukuke ja Nurmenuku raamatukogule ka Nõmme ja Paepealse raamatukogus.

Kõigis neis toimuvad ka robootikaringid ja -üritused ning vajadusel saab küsida raamatukoguhoidjatelt individuaal- või rühmakoolitusi. Kõik robotitega seonduvad tegevused on tasuta.

Tallinna Keskraamatukogu teenindusdirektor Kristi Veeber ütleb: „Digioskused on nüüdseks igapäevaelu lahutamatu osa, aga kindlasti tuleb kasuks pidev juurdeõppimine ja täiendamine. Olen rõõmus, et saame raamatukogudes  sellele mitmel moel kaasa aidata. Robotitega tegelemine on lõbus ja tõhus viis viia ennast kurssi programmeerimise põhitõdedega, arendada tehnilisi teadmisi ja loogilist mõtlemist. Vahva on see, et olen meil juba näinud robootika- ja leiutajatekomplektide ümber lustimas korraga terveid peresid.“ 

Nõmme raamatukogus (Raudtee 68) hakkab alates veebruarist toimuma robootikaring 8‒13-aastastele lastele, kus luuakse Strawbees leiutajakomplektist oma robotitegelasi ning äratatakse need ellu Quirkbot roboti abil. Ring käib koos kaks korda kuus, igal teisel ja neljandal kolmapäeval kell 15. Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine e-posti aadressil nomme@tln.lib.ee või telefonil 672 3858.

25. jaanuaril alustab Paepealse raamatukogus robootikaring „Ozobotid loevad“ 10‒17-aastastele tüdrukutele. Selles osalejad saavad ise välja mõelda lugusid, mida jutustatakse Ozobot Bit ja Ozobot Evo robotite ning markerite abil. Robootikaringi on oodatud nii eesti kui vene keelt kõnelevad tüdrukud. Robootikaring  toimub kuni 10. maini 2019 igal reedel algusega kell 15. Igasse tundi on vajalik eelregistreerimine e-posti aadressil paepealse@tln.lib.ee või telefonil 632 7463.

Täpsem info:

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.