"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Coca-Cola kiidab Washington Posti veergudel maailmale Eesti pandipakendisüsteemi (1)
24. jaanuar 2019
Scanpix/ Illustreeriv pilt

Artiklis mainitakse ühtlasi, et Eesti on tänaseks Euroopa Liidu üks parimaid jäätmete taaskasutajaid, mis tugineb taaraautomaatidest ja jäätmete kogumispunktidest koosnevale tugevale võrgustikule.

Coca-Cola Company alustas ülemaailmse initsiatiiviga, lubades kokku koguda ja taaskasutada 2030. aastaks iga müüdud pakendi, et vähendada pakenditest tulenevat keskkonnasaastet kogu maailmas. Ettevõtte tõstab Washington Postis Eesti pandipakendisüsteemi esile eeskujuna, millest võiks õppida kogu maailm.

Washington Posti veergudel avaldatud artiklis selgitatakse, et pärast Nõukogude Liidu lagunemist 1989. aastal on väiksest Balti riigist Eestist saanud üks tehnoloogilisemalt enimarenenumaid riike kogu regioonis. Eesti on ehitanud üles Silicon Valley’ga konkureeriva interneti infrastruktuuri ja start-up ökosüsteemi, ent nad olid ka üks esimestest riikidest Ida-Euroopas, kes võtsid Rootsi ja Norra eeskujul kasutusele suletud ahelaga ringmajanduse, mis vähendab pakendireostust.

Artiklis mainitakse ühtlasi, et Eesti on tänaseks Euroopa Liidu üks parimaid jäätmete taaskasutajaid, mis tugineb taaraautomaatidest ja jäätmete kogumispunktidest koosnevale tugevale võrgustikule.

“Meie edu saladuseks on väga hea koostöö tootjate, jaemüüjate ja kohalike omavalistuste vahel,” ütles Coca-Cola Balti riikide avalike suhete ja kommunikatsioonijuht Nele Normak artiklis. “Taaraautomaate saatnud edu taga ei ole niivõrd disain või tehnoloogiline uuenduslikkus kuivõrd kasutajasõbralikkus – tarbijad leiavad need masinad kiiresti ja oskavad neid kasutada, mis teeb jäätmekäitluse sama lihtsaks nagu pangaautomaadist raha välja võtmine.”

The Coca-Cola Company on maailma juhtiv joogitootja, millel on 500 brändi 200 riigis. Ettevõte 21-st miljardi-dollari brändist 19 on saadaval madala suhkru või suhkruvabana. Ettevõte annab tööd 700 000 inimesele üle kogu maailma.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kokajoodik
24. jaan. 2019 13:31
Seda te geeniused loomulikult tähele ei pannud, et Washington Posti loo näol on tegemist Coca Cola sisuturunduslooga. Ja sealgi on midagi positiivset öelda umbes viie maailma riigi kohta.