"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maardus tõsteti taas lasteaiaõpetajate ja tugispetsialistide palgamäärasid (0)
30. jaanuar 2019
Scanpix

Magistrikraadiga õpetajate ja tugispetsialistide töötasu tõuseb keskmiselt 200 euro võrra ning kõrgharidusega lasteaiaõpetajate ja tugispetsialistide palk keskmiselt 75 euro võrra.

Maardu linnavolikogu otsustas eile tõsta lasteaiaõpetajate ja tugispetsialistide töötasu alammäärasid, vahendas BNS. 

Alates 1. jaanuarist 2019 kehtestati Maardu lasteaedade magistrikraadiga õpetaja ja tugispetsialisti töötasu alammääraks täistööajaga töötamise korral vähemalt 1250 eurot kuus ning õpetaja ja tugispetsialisti töötasu alammääraks on täistööajaga töötamise korral 1125 eurot kuus, teatas Maardu linnavalitsuse pressiesindaja.

Sellega tõuseb magistrikraadiga õpetajate ja tugispetsialistide töötasu keskmiselt 200 euro võrra ning kõrgharidusega lasteaiaõpetajate ja tugispetsialistide palk keskmiselt 75 euro võrra. Kesk- ja keskeriharidusega õpetajatele ja tugispetsialistidele töötasu alamäära kehtestamisel 1125 euroni tõuseb nende palk keskmiselt 145 euro võrra. Kokku tõuseb töötasu alates 1. jaanuarist 101 ametikohal.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul vajab lasteaiaõpetajate töö jätkuvalt suuremat väärtustamist. “Riik on lasteaiaõpetajate töötasude ühtlustamiseks appi tulnud, toetades neid omavalitsusi, kes on ise valmis palgatõusu panustama. Ka sel aastal saime koostöös riigiga taas tõsta töötasusid meie lasteaedades töötavatele õpetajatele ja tugispetsialistidele,” ütles linnapea.

Määrusega taotletav eesmärk on lähemate aastate jooksul võrdsustada alushariduse pedagoogide töötasu üldhariduskoolides töötavate pedagoogide töötasuga. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.