"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD JA VIDEO! Tallinnas avati Eesti esimene täismõõtmetes kiiruisustaadioni jäärada (0)
01. veebruar 2019
Albert Truuväärt

Täna avati Tallinnas Härma staadionil Eesti esimene täismõõtmetes kiiruisustaadioni jäärada, kus loodusliku jääga kaetud 400m pikkusel ovaalil tegid ametliku uisuraja testi Tallinna Kiiruisuklubi kiiruisutajad. Piduliku avamise raames viidi staadionil läbi ka esimene kahe-ringine ajasõit, mille läbis kõige kiiremini ja ühtlasi püstitas esimese Härma staadioni kiiruisutamise rekordi Aleks Luik. Esimene rekordaeg 800m distantsil on 1.20,5.

Tallinna Kiiruisuklubi treeneri Mart Markuse sõnul on loodud võimalused Tallinnas kiiruisutamisega tegelemiseks suur samm edasi. “Meie senised võimalused Tallinnas ala harrastada piirdusid suuresti hokiväljakul short track formaadis treeningutega või siis järvede jääl matkamisega. Võimalus treenida täismõõtmetes uisuringil, kus ka kurvide raadiused on reeglitele vastavad, on sportlaste jaoks ülimalt oluline. Seda nii tehnika õppimisel ja lihvimisel kui ka mahutreeningute läbiviimisel,” rääkis Markus. “Tänane testsõit õnnestus hästi ja raja kvaliteet on hea. Kuniks külmad püsivad, kasutame Härma staadionit oma peamise treeningpaigana. Loodan, et loodud võimalus kiiruisutamisega tegeleda toob juurde ka ala harrastajaid.”

Vaata galeriid (11)

Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart tõi välja, et tegemist on nii Tallinna linna kui ka kogu Eesti jaoks ajaloolise päevaga. “Härma staadion on Eesti esimene spetsiaalselt kiiruisutamise jaoks ehitatud täismõõtmetes uisuovaal. Usun, et Härma staadionile loodud tingimused on toeks Eesti kiiruisutamise traditsioonide jätkamisele ja seeläbi ka olümpiavõitja Ants Antsoni mälestuse hoidmisele. Loodan, et Härma staadionil leiavad endale sobiva treeningpaiga või alustavad oma sporditeed mitmed tulevased Eesti olümpiasangarid,” märkis Kõlvart.

Tallinna spordivaldkonda kureeriv abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on mitmekülgsete sportimise ja liikumisvõimaluste tagamine linna jaoks prioriteet. “Paljude spordialade arendamise kõrval peab Tallinn oluliseks anda panus, et kaasa aidata ka kiiruisutamise traditsioonide jätkamisele ja taaselustamisele. Loodan, et Härma uisuring on oluliseks toeks meie kiiruisutamise järjepidevuse tagamisel,” tõdes Belobrovtsev. “See areen saab olema avatud treeninguteks kiiruisutamisega tegelevatele spordiklubidele, koolitundide läbiviimiseks naabruses asuva Lasnamäe Vene Gümnaasiumi õpilastele ja teistele koolidele ning ka kõigile linlastele, kes oma vaba aega soovivad sportlikult ja uisutades sisustada.”

Härma staadioni uisuring jääb koolipäevadel peamiselt Lasnamäe Vene Gümnaasiumi ja teiste piirkonnas asuvate koolide õpilaste kasutusse. Uisuklubide treeningute läbiviimiseks koostatakse graafik. Operatiivset infot uisuraja avamise aegade, pakutavate teenuste ja raja olukorra kohta leiab alates uuest nädalast Pirita Spordikeskuse kodulehelt www.piritaspordikeskus.ee ja Härma staadioni infotahvlilt.

Härma staadioni renoveerimise esimene etapp valmis 2018. aasta sügisel, kui avati 400m betoonist uisuring, mida suvisel ajal kasutavad rulluisutajad. Lisaks on Härma staadionile rajatud kunstmuruga jalgpalliväljakud, 100m tartaankattega jooksusirge koos kaugushüppe kasti ja kuulitõuke sektoriga, kolm tänavakorvpalli väljakut ja street workout’i harrastamiseks võimlemislinnak. Kunstkülmetus valmidusega ja täisinvetariga alustab staadion tööd järgmisest hooajast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.