"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD JA VIDEO! Selgusid aasta suured teod Tallinna noorsootöös (0)
05. veebruar 2019
Ilja Matusihis

Tallinnas kulutati Vene Teatris toimunud pidulikul noorsootöö tunnustuskonkursi "Suured teod 2018" auhinnagalal välja aasta teod ja tegijad pealinna noorsootöös. Auhindu jagati kokku viies kategoorias – Tallinna noorte suured teod, suured teod Tallinna noortele, aasta noorsootöötaja, aasta noor vabatahtlik ning aasta noorteühing.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul oli tänavune tunnustuskonkurss eriti teguderohke ning on põhjust tunda uhkust – ühtekokku esitati konkursile 66 nominenti. “Meil on hea meel, et noorsootöö tunnustuskonkurss aitab märgata ja esile tõsta neid kõiki olulisi tegusid ja ka tegijaid pealinna noorsootöös. Selleaastasel konkursil paistis aga enam silma just vabatahtliku töö panus nii noortevaldkonna kui ka laiemalt kogu kogukonna arengusse. Seda nii noorte, noorteühingute kui ka noorsootöötajate seas, kes tihtipeale panustavad oluliselt rohkem, kui neilt seda ehk eeldataksegi. See on kindlasti eeskujuks kõigile ning on siiras rõõm, et vabatahtliku töö olulisust on hakatud aina rohkem hindama,” tutvustas abilinnapea tänavust konkurssi.

Vaata galeriid (12)

Järgnevalt on ära toodud konkursi võitjad ja äramärgitud kategooriate kaupa.

Kategoorias “Suured teod Tallinna noortele 2018 osutus võitjaks Tallinna Südakooli projekt “Kogupäevakool Tallinna Südalinna Koolis”. Tegu oli tänuväärse ettevõtmisega, kus kogu koolipere osalusel loodi kogupäevakooli mudel, mis aitas igapäevastesse tegevustesse kaasata suure hulga noori, kes eelnevalt ei olnud huvitegevuses osalenud või veetsid sihitult aega pärast tunde koolimajas.

Žürii poolt märgiti samas kategoorias ära veel projektid: Raadiku noortestaabi programm ehk “Noortele oma Raadiku”, mille teostaja on MTÜ Linnalabor, Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse töövarjupäev “Hüppa üle oma varju!” ning programm “Noorsootöö läbi spordivabatahtlikkuse EV100”, mille teostaja on spordivabatahtlike liikumine SCULT.

Kategoorias “Tallinna noorte suured teod 2018” tunnistati auhinnavääriliseks Põhja-Tallinna Noorte Ümarlaua heategevuskampaania “Ole sõber”. Kampaania käigus kogusid noored vabatahtlikud loomade varjupaigale annetusi Tallinna kaubanduskeskustes ja teistes rahvarohketes kohtades. Tegu oli noortealgatusega, millest said innustust ka teiste linnaosade noortekogud. Lisaks annetustena kogutud rahale said noored teha varjupaigale reklaami ning innustada inimesi külastama ja varjupaika aitama.

Žürii poolt märgiti samas kategoorias ära lisaks ka Tallinna 32. Keskkooli projekt “Treeningute nädal”.

Kategoorias “Tallinna aasta noor vabatahtlik 2018” tunnistati oma tegevuse eest auhinnavääriliseks vabatahtlik noor Liis Sepp. Liis on Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi vabatahtlik juba alates 2012. aastast. Ta on noorte vabatahtlike rühmajuht ning juhtis lisaks ka projekti “Ohutult läbi Tallinna” (liiklusorienteerumismäng, mis on suunatud 10. klasside noortele).

Lisaks märgiti samas kategoorias tunnustusevääriliseks veel järgmised noored vabatahtlikud Veeda Kala ja Mia Velga.

Tallinna aasta noorsootöötaja 2018 tiitli pälvis noorsootöötaja Anna Zavolner. Anna on suurte kogemustega noorsootöötaja. Ta töötab Laste Vaimse Tervise Keskuses noorsootöötajana, lisaks oma põhitööle on Anna ka noorteorganisatsiooni Shokkin Eesti aktiivne liige ja skautide rühma liider. Anna on absoluutne mitteformaalse õppimise fänn ning teab väga hästi, mida ja milleks ta oma tööd teeb. Anna oskab hästi valida sobivaid tegevusi noortele vastavalt nende vajadustele. Ta korraldab noortele laagreid, noortevahetusi, kuid lisaks ka noorsootöötajate koolitusi.

Žürii poolt märgiti ära aasta noorsootöötaja kategoorias Haabersti Vaba Aja Keskuse töötaja Eneli Liigmann.

Kategoorias “Tallinna aasta noorteühing 2018” tunnistati žürii poolt auhinnavääriliseks noorteühing MTÜ Peace Child Eesti, kes viis 2018. aastal läbi mitmesuguseid programme ja noorteüritusi – nii kodanikuhariduse, vabatahtliku töö jt noorte jaoks olulistel teemadel. Lisaks korraldati suurüritusena muusikal “Aelita 2.0 ehk märka inimeses imet”, mille eesmärk oli ellu kutsuda Eesti tulevikuvisiooni käsitlev kultuuriüritus noortele.

Žürii poolt märgiti ära Tallinna noorteühingute kategoorias lisaks Nõmme Õpilasesinduste Liit (NÕEL).

Tallinn tunnustas silmapaistvaid noorsootöötajaid, organisatsioone ja noorteprojekte juba neljateistkümnendat aastat. Tunnustuskonkursi “Suured teod” peakorraldajaks on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.