"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Liiva kalmistu kabelihoone taastamiseks kulub üle 200 000 euro (0)
06. veebruar 2019
Postimees

Tallinna linnavalitsus eraldas reservfondist Liiva kalmistu kabelihoone projekteerimis- ja ehitustööde teostamiseks 213 868 eurot.

Liiva kalmistu kabelihoones toimus 2. detsembril 2018 tulekahju, mille käigus sai kabelihoone suuri kahjustusi. Kabelihoone avariitööde teostamiseks – põlenud konstruktsioonide lammutamine, hoone koristamine ja pesemine, elektrisüsteemi kontrollimine ja kabelihoonele ajutise katuse paigaldamine – eraldas linnavalitsus detsembris reservfondist 17 685 eurot.

“Liiva kalmistu kabelihoone ehitustööd kestavad eeldatavasti maist juulini, ehitusprojekt valmib kava kohaselt märtsikuu lõpuks,” ütles abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Kuivõrd tulekahju toimus 2. detsembril, oli Tallinna linna 2019. aasta eelarve selleks ajaks juba koostatud ning seetõttu ei olnud võimalik kabelihoone projekteerimis- ja ehitustööde kulu ette näha ja 2019. aasta eelarvesse planeerida.

Tallinna Liiva kalmistu kabeli näol on tegemist väärtusliku kultuurimälestisega, mille projekteeris 1934. aastal arhitekti Herbert Johanson ja mis valmis 1935. aastal. Paekivist kõrge sakraalhoone, paekivifunktsionalismi ehe näide mahutas paarsada leinalist. Ajalooline kabel on olnud aastakümneid Liiva kalmistul aktiivses kasutuses. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.