"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Prisma heategevuskampaania aitab vähendada koolikiusamist (0)
06. veebruar 2019
Scanpix

Eelmisel aastal müüs Prisma oma kauplustes Vallila EV100 erikollektsiooni tooteid ning annetas kampaania raames 5% ehk 4352 eurot sihtasutusele Kiusamisvaba Kool. See annetussumma aitab sihtasutusel katta vähemalt kahe Eesti kooli KiVa kiusamisennetuse programmiga liitumise kulud.

Kiusamisvaba Kooli SA juhatuse liige ja uuringukoordinaator Kristiina Treial on toetuse üle siiralt rõõmus. “Lootsime kampaaniaga koguda summa, mis võimaldaks meil KiVa-ga liita ühe Eesti kooli ehk oleksime pidanud koostööd õnnestunuks juba ca 2000 euro suuruse annetussumma kokku saamise korral,” rääkis ta. “Et aga see osutus oodatust lausa kaks korda suuremaks, on tohutult rõõmus üllatus!”

Treiali sõnul maksab ühe kooli liitumine ca 2000 eurot, mis katab nii ettevalmistavate koolituste, õpilasküsitluse kui materjalide kulud. „Prisma annetuse abil saame need kulutused katta vähemalt kahel Eesti koolil.“

Koostöö tootjatega

Heategevuskampaania raames müüdi Prisma kauplustes Soome tuntuima tekstiilitootja Vallila erikollektsiooni, mis loodi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval puhul ja mida kaunistasid Tallinna vanalinna motiivid. Lisaks loodi koostöös kohalike väiketootjatega samade motiividega pakend meekomplektile, käsitööseebile, kamajahule ja šokolaadile. Prisma töötajad said välja valida organisatsiooni, kelle toetuseks raha annetatakse ning valik langes SA Kiusamisvaba Kooli kasuks.

„Perede heaoluga seotud teemad on Prisma jaoks tähtsad ning Kiusamisvaba Kooli toetamine on seda erilisem, et kõik Prisma töötajad said kaasa rääkida ja välja valida organisatsiooni, keda toetada. Kiusamise vähendamine Eesti koolides on paljude meie töötajate jaoks südamelähedane teema ning meil on siiralt hea meel, et saame kiusamisennetuse programmi viia vähemalt kahte uude kooli,“ sõnas Prisma kommunikatsioonijuht Piret Lankots. „Täname omalt poolt nii Vallilat kui Eesti väiketootjaid, kes erikollektsiooni loomisesse oma panuse andsid ning ka kõiki Prisma kliente, kes neid tooteid ostsid ja seeläbi kiusamisennetuse programmi panustasid.“

Otsitakse koole

Just praegu otsibki SA Kiusamisvaba Kool kooliperesid, kes oleksid huvitatud KiVa programmi toel senisest süsteemsemalt oma koolides kiusamist ennetama ja vähendama. Kui hetkel rakendab programmi Eestis kokku 70 kooli ja õppekohta, siis kuni 15. veebruarini oodatakse liituma koole, kes soovivad programmiga alustada juba 2019 sügisest. loodetakse KiVa-koolidega liita veel kuni 25 kooli, sh kuni 10 venekeelset kooli üle Eesti. Liitumiseks saab oma huvist märku anda veebiaadressil www.kiusamisvaba.ee/liitu.

SA Kiusamisvaba Kool asutati 2012. aastal missiooniga muuta Eesti koolid kiusamisvabaks. Selleks töötatakse välja tõenduspõhised meetmeid, aidatakse koole koolikiusamise vastaste meetmete kasutamisele võtmisel ning tegeletakse teadlikkuse tõstmisega koolikiusamise ning kiusamise vähendamise ja ohjeldamise viiside kohta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.