"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maanteemuuseum toob Tourest messile Ernesaksa Pobeda (0)
07. veebruar 2019
Maanteemuuseum

8.-10. veebruaril osaleb Eesti Maanteemuuseum Tallinnas turismimessil Tourest. Pealinna toodud kuulsa lauluisa Gustav Ernesaksa Pobeda tutvustab muuseumi uut avatavat näitusehalli ning hooaja tegemisi.

Väärika ajalooga Pobeda aitab tuua messikülastajateni juulikuus avatava uue liikluskasvatuse keskuse ja autoajastu näituse ühe temaatika. See auto oli 1950.-tel Nõukogude Liidus staatuse sümboliks ning privileegiks, mida igaüks endale lubada ei saanud. “Uus näitusehall “Masinate valitsemine” avab inimese ja masina vahekorra läbi saja aasta  ning räägib sellest, kuidas masinad meid valitsevad. Samas paneb inimesi mõtisklema, kuidas ise teid ohutult valitseda,” tutvustab ekspositsiooni maanteemuuseumi turundus- ja kommunikatsioonijuht Liina Kukk.

Lauluisa Pobeda toomine pealinna juhatab sisse ka maanteemuuseumi tegemised laulupeo juubeliaastal. “Kohe maikuu alguses toimub maanteemuuseumis laulukooride talgupäeval ajarännak aastasse 1869,” täiendab Kukk. Laulupeo meeleolu on 2019. aasta muuseumisuve läbivaks teemaks. Ka tänavusel muuseumiööl avataval hooajanäitusel “Lauljad nüüd lähevad” vaatleme, kuidas on 150 aasta jooksul laulupeole mindud, juhtides tähelepanu selle sündmuse enneolematule vägevusele ja tähtsusele Eesti ajaloos.

Muuseumiaasta tuleb taas elamusterohke. Jätkub teatrisuve traditsioon – koostöös teatriga Must Kast etendub juulikuus koguperelavastus “Mowgli”, esmakordselt toimub suvine lastelaager ning vanavanemate päeval tähistatakse paraadiga mootorratta Jawa 90. aastapäeva. Ent loomulikult on tähtsündmuseks muuseumi suurarendus – uue masinahalli avamine suve keskel. Tasub end muuseumi tegemistega kursis hoida!

Eesti Maanteemuuseumi leiab Tourest messilt Eesti hallist Põlvamaa pinnalt, kus koos teiste piirkonna turismettevõtjatega tutvustatakse algavat külastushooaega. Külastajaid ootavad ka mitmed head messipakkumised.

Touresti teisel päeval, 9. veebruaril testib Maanteeameti ennetustöö osakond messikülastajate teadmisi õpetlikes, kuid lõbusates liiklustestides. 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.