Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Tallinn ehitab endise Ranniku gümnaasiumi asemele uue hoone Kopli Noortemajale ja Põhja-Tallinna valitsusele (0)
07. veebruar 2019
Esplan OÜ

Uude enam kui 5000 ruutmeetrisesse hoonesse on kavandatud kaasaegsed võimalused noorte huvitegevuseks ja põhja-tallinlaste teenindamiseks. Hetkel on käimas eelprojekti koostamine, valminud on hoone eskiis. 

Tallinna abilinnapea Eha Võrgu sõnul tagab kavandatav kogukonnamaja nüüdisaegsed võimalused nii Kopli Noortemajale kui linnaosavalitsusele.

“Pärast krundil paiknenud tühja, laguneva, linnapilti risustava ja ümbruskonda ohustava hoone lammutamist asusime krundile uut ühiskondlikku funktsiooni otsima. Otsustasime Nõmme Maja eeskujul ka siia kogukonda teenindava üldkasutatava hoone rajada. Põhja-Tallinna valitsus asub praegu vanas tänapäevastele nõuetele mittevastavas hoones ning liiatigi linnaosa servas, jäädes seega paljude linnaosa elanike jaoks ebameeldivalt kaugele,” ütles Võrk.

Kavandatav hoone on jagatud kaheks – Kari tänava poolsesse ossa kolib linnaosa valitsus ning Vihuri tänavaga külgnevasse hooneossa saab uued ruumid Kopli Noortemaja.

Linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul on uue hoone ehitus üks suuremaid arenguid Põhja-Tallinnas järgnevatel aastatel: “Selle hoonega luuakse kaasaegsed ja avarad tingimused meie linnaosa laste ja noorte huviringide jaoks ning lõpuks ometi kaasaegsed töötingimused linnaosa valitsusele. Tänane linnaosa sotsiaalhoolekande osakond töötab ruumides, mis on on alla igasugust arvestust. Samas piirkonnas avatakse õige pea uus sotsiaalkeskus, kavas on uue polikliiniku ehitus. Kõik need projektid aitavad kaasa piirkonna jätkuvalt kiirele arengule,” ütles Kaljulaid.

Noortemaja saab endale suure üle 300-ruutmeetrise saali koos kaasaegse audiotehnikaga, mida saab kasutada nii noortemaja huviringide kui ka linnaosa elanikele erinevate ürituste, etenduste ja kontsertide korraldamiseks.

Noortemajale kavandatud osas hakkavad olema keraamika-, meisterdamis-, tööõpetus- ja kunstiklassid. Samuti ka labor ning muusika- ja tantsuklassid, kokku 16 klassiruumi.

Maja juurde on kavandatud välilava ning linnaosa noortele mõeldud skatepark ja palliplats ning laste mänguväljak. Haljastuses on rõhku pandud rohelisusele. Kinnistul üritatakse säilitada nii palju puid, kui võimalik ning arvestatud on ka täiendava haljastusega.

Tänu uue hoone ehitamisele tehakse korda ka Vihuri tänava Kari poolne osa. Selleks, et lastel oleks ohutu maja ees liikuda, on parkimine viidud maja taha.

Hoone on energiatõhusust silmas pidades kavandatud nullenergia majana.

Linnaosa valitsuse poole peal on kõige olulisemaks uuenduseks kindlasti see, et linnaosa sotsiaalhoolekande osakond saab lõpuks ometi kaasaegsed töötingimused.

Seni Kotzebue tänaval tegutsenud sotsiaalvaldkonna töötajad, nende seas ka lastekaitsetöö tegijad, on aastaid teinud tööd vanades ja kaasaegsetele nõuetele mitte vastavates tööruumides.

Linnaosa klientidele tähendab uus maja senisest palju mugavamat teenindust.

Lastekaitse osakonda on planeeritud ka teraapia-ja vestlusruum ning mängutuba.

Ainsaks kaotajaks linnaosa valitsuse maja kolimisest, on linnaosa juhtkond. Uues majas on linnaosa vanema ja tema asetäitjate kabinetid kaks korda senisest väiksemad.

Töötingimused on enamikel töötajatel edaspidi võrdsed, enamik kabinettidest on kõik sama suurusega. Hoonesse on kavandatud ka erinevate MTÜ-de ruumid, kokku üle 500 ruutmeetri.

Põhja-Tallinna kogukonnamaja projekt valmib 2019. aasta sügiseks ning olemasolevate plaanide kohaselt hoone saab valmis 2021. aasta märtsiks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.