"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Balti Assamblee komisjon arutab Tallinnas teadus- ja haridusküsimusi (0)
08. veebruar 2019
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Eraldi teemana peatub komisjon assamblee algatusel ja soovitusel moodustatud ning aasta algusest edukalt tööd alustanud Balti Kultuurifondil.

Balti Assamblee haridus-, teadus- ja kultuurikomisjon peab täna riigikogu konverentsisaalis istungi, kus peateemadena kõneldakse Balti riikide ühistest teadus- ja uurimisprojektidest, kõrgkoolide koostööst ning kutseharidusest, vahendas BNS. 

Riigikogu liikme ning Balti Assamblee haridus-, teadus- ja kultuurikomisjoni aseesimehe Krista Aru sõnul pannakse kohtumisel suurt rõhku Euroopa Liidu rahastatavate grantide tulevikule. “2021. aastast käivituva uue rahastamisperioodi tõttu on tekkinud palju küsimusi ka teadus- ja uurimistööde toetamise kohta ning neile püüamegi vastuseid leida,” märkis ta.

Samuti käsitleb haridus-, teadus- ja kultuurikomisjon valitsuste kavatsusi uute riikidevaheliste teadusuuringute käivitamisel.
 
Eraldi teemana peatub komisjon assamblee algatusel ja soovitusel moodustatud ning aasta algusest edukalt tööd alustanud Balti Kultuurifondil.

Aru ütles, et Balti Kultuurifond on oluline samm omavahelise koostöö ja uute kultuuriprojektide edasiseks arendamiseks Balti riikides. “Fondi tegevus toetab Balti riikide ühist huvi oma rahvusliku identiteedi ja eneseväärikuse säilitamisel ning Balti kultuurisaavutuste esiletõstmist,” sõnas Aru.

Balti Assamblee on kolme Balti riigi parlamendi konsultatiivne koostööorganisatsioon.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.