"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Joobnuna kraavi sõitnud ekspolitseiniku karistus jäi muutmata (0)
28. veebruar 2019
Scanpix/ Illustreeriv pilt

Süüdistatav väitis, et pruukis alkoholi alles pärast kraavi sõitmist, kuid kohus ei pidanud seda juttu usutavaks. Samas ei saanud politseinikud tema joovet kohapeal tuvastada, sest ta keeldus alkomeetrisse puhumisest.

Tallinna ringkonnakohus jättis muutmata praeguseks endiselele politseinikule Keity Liivakivile kriminaalses joobes autoga kraavi sõitmise eest mõistetud karistuse, vahendas BNS.

Kohus ei rahuldanud vandeadvokaat Indrek Sirgi kaebust ning jättis samaks Liivakivile mõistetud tingmisi kuue kuu pikkuse vangistuse kolmeaastase katseajaga ning temalt pooleks aastaks juhtimisõiguse ära võtmise.

Ringkonnakohtu kriminaalkolleegium leidis, et Pärnu maakohus hindas Liivakivi süü tõendatuks lugemisel tõendeid õigesti ning võttis arvesse kriminaalmenetlusõiguse sätteid.

“Ringkonnakohtu hinnangul nähtus kaitseväiteid igakülgselt analüüsides, et süüdistatava versioon toimunust ei ole mitte lihtsalt eluliselt ebausutav, vaid on tuvastatud tehioludel välistatud,” märkis kohus.

Ringkonnakohtu hinnangul vastas ka ekspertiis tingimustele ja on tõendina lubatav.

2017. aasta 29. detsembri õhtul sõitis Liivakivi oma autoga Häädemeeste vallas kraavi. Autos oli Liivakivi kolleegist sõbranna, kes kaotas samuti selle juhtumi tõttu töö.

Liivakivi on väitnud, et pruukis alkoholi alles pärast kraavi sõitmist, kuid kohus ei pidanud seda juttu usutavaks. Samas ei saanud politseinikud tema joovet kohapeal tuvastada, sest ta keeldus alkomeetrisse puhumisest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.