"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Raik: terrorismi vastu võitlemisel on võtmetähtsusega andmevahetus (4)
08. märts 2019
Scanpix/

"Selleks, et luua turvalist ühiskonda, peavad Euroopa Liidu riigid seljad kokku panema ning töötama välja tõhusamad viisid omavaheliseks suhtluseks ning terrorismi takistamiseks," sõnas siseminister Katri Raik.

Siseminister Katri Raik osales neljapäeval Brüsselis Euroopa Liidu justiits- ja siseküsimuste nõukogu (JSK) siseministrite kohtumisel, rõhutades, et terrorismi vastu võitlemisel on võtmetähtsusega andmevahetus.

“Terrorismivastane võitlus toimib ainult koostöö najal,” sõnas Raik. “Selleks, et luua turvalist ühiskonda, peavad Euroopa Liidu riigid seljad kokku panema ning töötama välja tõhusamad viisid omavaheliseks suhtluseks ning terrorismi takistamiseks.”

Raik lisas, et Eesti toetab Europoli võimekuse maksimaalset rakendamist terrorismivastase võitluse toetamiseks. See hõlmab näiteks nii interneti monitoorimist kui ka ebaseadusliku veebisisu kõrvaldamist. “Väga oluline terrorismivastases võitluses on ka andmete ristkasutamine Euroopa Liidu infosüsteemide vahel, kuid samuti peavad siin liikmesriigid tegema jõupingutusi oma infosüsteemide tõhusa koostoimimise tagamiseks.”

Justiits- ja siseküsimuste nõukogu kohtumisel anti siseministritele ülevaade ka Euroopa Parlamendiga peetavate läbirääkimiste edenemisest Euroopa Piiri- ja Rannikuvalve Ameti määruse ning Euroopa Liidu (EL) varjupaigareformi paketi üle. Lisaks toimus poliitiline mõttevahetus Euroopa Liidu rändealasest koostööst kolmandate riikidega.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

usutehnik
30. märts 2019 18:06
Religioonid kui massihävitusrelv. https://via-midgard.com/news/v-islandii-obyavili-religii-oruzhiem-massovogo.htm
vot tak
13. märts 2019 21:24
https://uueduudised.ee/uudis/eesti/president-astus-tahtsat-seadust-vetostades-vastu-praktiliselt-kogu-uhiskonnale/
stiilinäitaja
12. märts 2019 19:23
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/soomes-kiideti-heaks-luureseadused-kaitsepolitsei-ja-sojavaeluure-said-uued-oigused-ja-toovahendid?id=85578033&fbclid=IwAR2cFBEQZedMOvTtRcUd80QAGujc77DGgopMrPKw6AvLCTm7dViU9_PbSps
piir kinni
8. märts 2019 13:28
Euroopa peab võtma oma piiri kontrolli alla ja looma piirivalvejõud esmalt Vahemerel ja siis mujal kõikidel piiridel. Siis saab andmeid vahetada, arreteerida ja deporteerida ning otse loomulikult luua hooldusterritoorium näiteks mingi poisi Sarko poolt hävitatud Liibüas. Piir kinni ja klaarib Karl Martelli ja Jan Sobieski Euroopa.