"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uuring: e-sigaretid on seotud südamehaigustega (0)
08. märts 2019
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Uuringust selgus, et kasutajatel esines 25 protsenti sagedamini südameveresoonkonna haigusi ja 55 protsenti sagedamini depressiooni või ärevushäireid.

E-sigarette suitsetavatel inimestel on suurema tõenäosusega südameprobleeme kui neil, kes seda ei tee, vahendas BNS USA-s avaldatud uuringut.

E-sigaretide kasutajatel esineb mittekasutajatega võrreldes 34 protsenti enam infarkte ka juhul, kui võetakse arvesse teised riskifaktorid nagu vanus, sugu, kehamassiindeks, kolesteroolitase, vererõhk ja tubakakasutamine.

Kasutajatel esines 25 protsenti sagedamini südameveresoonkonna haigusi ja 55 protsenti sagedamini depressiooni või ärevushäireid, leiti uuringus.

“Praeguseni on vähe teada e-sigarettide seosest südamehaigustega,” ütles Kansase meditsiinikooli dotsent ja uuringu põhiautor Mohinder Vindhyal.

Tema sõnul peaksid toodud andmed olema tõukeks teavitustööle e-sigarettide kahjulikkusest.

Paraku ei sisalda uuring e-sigarettide ja südamehaiguste seose põhjuste analüüsi.

E-sigarette suitsetavaid inimesi on hakatud uurima suhteliselt hiljuti, sest USA turule jõudsid need alles umbes kümne aasta eest.

USA tervishoiuametnikele teeb muret e-sigarettide populaarsuse järsk kasv. Ühendriikide teismeliste hulgas kasvas e-sigarettide suitsetajate arv 2018. aastal sellele eelnenud aastaga võrreldes 78 protsenti.

E-sigaretid sisaldavad nikotiini, kuid neis ei ole tubakast leitud kantserogeenseid aineid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.