“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
"Luulemaraton" Tallinna Keskraamatukogus (0)
13. märts 2019
Scanpix

Rahvusvahelise luulepäeva tähistamiseks toimub neljapäeval, 21. märtsil Tallinna Keskraamatukogus "Luulemaraton". Päeva jooksul räägivad luuletajad luulest ja loevad oma loomingut nii lastele, noortele kui kõigile teistele huvilistele.

Tänavuse maratoni teemaks on “Meeleolud” ning kõlavad luuletused armastustest, vihast ja kurbusest, rõõmust jne. Maraton toimub Tallinna Keskraamatukogu peamajas (Estonia pst 8) ja võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40). Mõlemas raamatukogus korraldatakse lastele luulehommikud, kus luuletajad loevad luuletusi ja arutavad lastega loetu üle.

Samuti toimuvad mõlemas raamatukogus luuletajate kohtumine noortega ning luuleõhtu, kus peale põhiprogrammi on vaba lava kõigile huvilistele oma loomingu esitamiseks.

Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) “Luulemaratoni” kava:

Kell 11 Wimberg
Kell 11.30 Jürgen Rooste
Kell 13 Kärt Hellerma
Kell 17-19 Veronika Kivisilla ja Elo Viiding. Õhtujuht on Maian Kärmas.
Kell 19-20 on vaba lava, kus huvilised saavad oma luuletusi esitada.

Võõrkeelse kirjanduse osakonna (Liivalaia 40) “Luulemaratoni” kava:

Kell 10-11 lastele loeb luulet Katerina Razina (vene keeles)
Kell 12.15-13.15 Gunnar K. A. Njalsson (eesti ja inglise keeles)
Kell 13-14 El Dären Clere (inglise keeles)
Kell 17.30-19.00 P.I. Filimonov ja N. Karajev (vene keeles)

 

Alates 2011. aastast toimuv Luulemaraton on Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniline üritus, mille eesmärgiks on tutvustada lugejatele Eestis elavaid luuletajaid ja pakkuda raamatukogu külastajatele võimalust nautida päeva jooksul elavas esituses luulet.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt ja Facebookist.

Päeva jooksul toimuvad luule lugemised on kõigile kuulajatele avatud ja kõik huvilised on oodatud.  „Luulemaratoni“ toetab Eesti Kultuurkapital.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.