"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Narva keskerakondlased saadavad juhatusele võimukõnelusi tauniva kirja (4)
17. märts 2019
Scanpix

"Kõik need valusad asjad on alles ees. Kodakondsus, haridus, muud sellised asjad, kus võivad tekkida probleemid," ütles Narva piirkonna juht Yana Toom. 

Keskerakonna Narva piirkond saadab lähipäevil pöördumise erakonna juhatusele, milles taunib võimalikku koalitsiooni EKRE-ga, vahendas BNS ERR-i.

“Meile see koalitsioon ei meeldi, tagasiside on päris halb. Niigi ei ole meil siin Ida-Virumaal head ajad. Ei ole mõistlik sellisesse koalitsiooni minna,” ütles Toom, kelle sõnul on piirkonna juhatuse sõnum erakonna juhatusele üheselt selge.

Toom ütles, et kiri ei ole veel vormistatud, teksti kirjutamine on veel ees. Kehv tagasiside tähendab Keskerakonna Ida-Viru valijate suhtumist EKRE-sse.

“Me kõik mäletame seda retoorikat, mida on aastaid kasutanud muu hulgas ka venekeelse kogukonna puhul, EKRE. Ja me ei ole näinud mingisugust selget hukkamõistu EKRE liidrite poolt ja seda ilmselt ei tule ka,” lausus Toom.

Ta kinnitas, et survet nad peaministrile ja läbirääkijatele kirjaga avaldada ei soovi. Pigem loovad nad tausta läbirääkimisteks raskete teemade üle.

“Kõik need valusad asjad on alles ees. Kodakondsus, haridus, muud sellised asjad, kus võivad tekkida probleemid. Pluss veel see, et ilmselt peale seda, kui kuulutatakse välja valimiste tulemused, teeb president siiski Kaja Kallasele ettepaneku minna läbirääkimistesse. Mis tekitab veel lisapingeid, sest Kaja hakkab otsima partnereid ja kui selleks ajaks meie seltskond on juba väsinud, siis keegi ei tea, kuidas läheb edasi. Mina ise hoian pöialt sellele, et oleks ikka Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon,” rääkis Toom.

Tema sõnul on keskerakondlaste seas hinnanguid läbirääkimistele EKRE-ga seinast seina, kuid lahkhelid on rahvuspõhised.

“Mina kardan, et seinast seina ta jookseb mööda etnilist piiri. Pigem meie eestlased, eriti, kes kandideerivad maa piirkondades ja näevad, kuidas meie valija läheb EKRE taha, nemad tahaksid olla EKRE-ga koalitsioonis. Aga venelased on tagajalgadel,” sõnas Toom.

Samas ei usu Yana Toom, et koalitsioon EKRE-ga võiks Keskerakonna lõhestada, sest temasarnaseid vastuvoolu ujujaid erakonnas palju ei ole.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

X
18. märts 2019 08:05
57. rahukevad
vast asjast kah
18. märts 2019 07:32
Kuulge kas keegi asjast endast kah kirjutaks elik miks tekkis vastasseis Narva keskerakondlaste vahel siis tänaste narvakaist keskerakondlaste ja omaette rühmituse loonute vahel. Kas kahtlustuse esitamine on ikka tõsine alus erakonnast väljaviskamiseks - pelgalt esitamine ei mingit uurimist? Natsa väheks ei jää?
lucky
18. märts 2019 01:17
KOALITSIOON Valimistel said parlamenti luik, haug, vähk, mutt ja rebane. No lao sa neist riigi vundamenti, et kõik oleks viks ning hubane. Rein näljaga sööks neid kõiki, mutt pime, tal kõigest suva, vähi leiaks urust põiki, haugi veest tilkuva. … Luik lenda oma teed! Varsti lumi taga… [TL 17.03.19]
kiri
17. märts 2019 18:42
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/fotod-keskerakonna-buroo-akendele-soditi-haakristid-ja-kirjutati-roppusi?id=85625021