"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Võimalik võimuliit: lihtsustame seksuaalkurjategijate tuvastamist, loome PPA kriisireservi (0)
17. märts 2019
Scanpix

Olulist tähelepanu pöörati piiri tugevdamisele ning kohalike korrakaitseüksuste ja vabatahtlike suuremale kaasamisele siseturvalisuse tagamiseks. "Kõik kolm erakonda olid seda meelt, et idapiiri väljaehitamine peab jätkuma," tõi välja Keskerakonna esimees Jüri Ratas. 

Võimuliidu moodustamiseks konsultatsioone pidavad Keskerakond, EKRE ja Isamaa arutasid eile siseturvalisuse teemasid, vahendas BNS. 

Olulist tähelepanu pöörati piiri tugevdamisele ning kohalike korrakaitseüksuste ja vabatahtlike suuremale kaasamisele siseturvalisuse tagamiseks.

Ratas ütles, et arutelude all olid nii piiri tõhusam kaitse, raskete isikuvastaste kuritegude ja lähisuhtevägivallaga võitlemine, kiirreageerimise võimekuse tõstmine kui ka vabatahtlike päästjate ja abipolitseinke suurem toetamine.

“Kõik kolm erakonda olid seda meelt, et idapiiri väljaehitamine peab jätkuma,” tõi Ratas välja.

Keskerakonna esimees pidas oluliseks suurendada kogukondlikku vastutust ja võimalusi turvalisuse tagamisel avalikus ruumis.

“Toetame kohalike omavalitsuste korrakaitseüksusi ning muudame seadusandlust, et tõsta korrakaitseüksuste ja abipolitseinike töö kvaliteeti ja volitusi,” selgitas Ratas.

EKRE esimees Mart Helme rääkis, et piirivalveküsimustes lepiti kokku selles, et luuakse eraldi eelarvega piirivalve struktuuriüksus politsei- ja piirivalveametis, samuti tõhustatakse piirivalvuri õppesuunda sisekaitseakadeemias.

Helme sõnul on plaan luua politsei- ja piirivalve kriisireserv, mida kasutada nii piirivalve kui korrakaitse ülesannete täitmiseks.

“Jõudsime kokkuleppele, et hoiame immigratsioonipoliitika Eestis kontrolli all. Me ei nõustu kohustuslike pagulaskvootidega ja pöörame erilist tähelepanu illegaalselt Eestis viibivate isikute kontrollile,” ütles Helme. Ka lepiti kokku selles, et tõhustakase ebaseadusliku immigratsiooni tõkestamist ka põhja- ja lõunapiiril.

Isamaa läbirääkimisdelegatsiooni liikme Raivo Aegi sõnul leiti, et senistest enam tuleb tähelepanu pöörata kuriteo ohvrite õiguste kaitsele ja alaealiste õigusrikkumiste ohjeldamisele.

“Tõhustame alaealiste kaitsega tegelevate ametkondade ja ühiskondlike organisatsioonide koostööd. Eraldi lepiti kokku laste vastu suunatud seksuaalkuritegude ohjeldamises. Selleks loome lihtsustatud võimaluse tuvastada registri kaudu seksuaalkurjategijaid, sh pedofiile,” ütles Aeg, kes on ühtlasi Eesti esimene politseikindral.

Tema sõnul lepiti kokku, et üheks prioriteediks saab ka rahapesu tõkestamine ning küberkeskkonnast tulenevate ohtude selgitamine ning nende vastane võitlus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.