"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Utrechti trammitulistamise kahtlusalune tabatud! (6)
18. märts 2019
Utrechti Politsei

Hollandi ametivõimud tabasid trammitulistamises kahtlustatava.

CNNi andmetel tabasid Hollandi ametivõimud mehe, keda kahtlustatakse kolme inimese tapmises ning viie vigastamises. Politsei vahistas seoses terroriaktiga 37-aastase Türgi mehe Gokmen Tanisti.

“Täna hommikul tulistati Utrechtis mitmes kohas,” rääkis Hollandi terrorismivastase tegevuse üks koordinaatoritest Pieter-Jaap Aalbersberg pressikonverentsil. “Tulistaja tabamiseks käivitati ulatuslik politseioperatsioon.” Tundmatu relvastatud isik avas Hollandis Utrechtis trammis tule, surma sai kolm inimest ja vigastada viis. Ametivõimude sõnul on tegemist terroriaktiga.

Tulistaja leidmiseks korraldati ulatuslik operatsion, linnas suleti koolid ning tõsteti ohutaset. Politsei levitas sotsiaalmeedias kahtlusaluse fotot ning hoiatas, et kodanikule ei tasu läheneda.

Rünnak toimus umbes 10.45 kohaliku aja järgi trammis. Üks tunnistaja ütles kohalikule meediale, et “mees hakkas metsikult tulistama”. “Ma vaatasin, et keegi lebab trammi kõrval,” rääkis teine tunnistaja. “Inimesed tulid autodest välja ja üritasid teda püsti aidata ja siis ma nägin, et üks mees jookseb meile suunatud relvaga meie poole.” Pealtnägija kuulis, et inimesed karjuvad tulistaja ning jooksis seepeale minema.

Kohalik ärimees teadis rääkida, et Gokmen Tanis on varasemalt võidelnud Tšetšeeni vabariigi eest. Selles piirkonnas tegutsevad islamiäärmuslased ning Tanis vahistati mõni aeg tagasi, kuna teda kahtlustati sidemetes äärmuslastega. Paraku aga mees vabastati üsna pea.

Kommentaarid (6)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Tšetšeeniast Hollandisse
19. märts 2019 08:59
Näedsa padumarksist sm Mikser jälle sillas Tšetšeenija kogemustega Kalifaadivõitleja Gokmen tõi demokraatia ja ühised väärtused Hollandisse Euroopa kõik hollandlaste ja eurooplaste rõõmuks. Otse Tšetšeenjast ehedat Kalifaati Utrechti Madalmaal elik demokraatia ja ühised väärtused. Ilmselt siis turkidega.
turk Hollandis
19. märts 2019 07:46
Mida teeb üks turk Hollandis elagu rahulikult oma Turkidestanis Ottomanide võimu all. Kas on hollandlasele või siis hollandlannale vaja turki huvitav milleks? Las eurooplased elavad oma Euroopas ühises Euroopas ja turkid Gokmenid oma Turkidestanis.
meenutaja
18. märts 2019 21:34
http://www.whale.to/c/norway_massacre.html
piir kinni
18. märts 2019 16:53
Euroopa piir tuleb võtta kontrolli alla ja luua tasemel julgeolekujõud vägivaldsete sissetungijatega klaarimiseks kinnivõtmiseks ja järgnevaks deporteerimiseks sinna kust tuldud. Koheselt luua Põhja-Aafrikka hooldusterritoorium kõikide Euroopas pesitsevate ebalegaalide kokkukogumiseks ja järgnevaks hooldamiseks näituseks esmase seksuaalkäitumise õpetamiseks ja ameti omandamiseks ning järgnevaks saatmiseks kodumaale. Piir kinni ja tasemel piirivalve ning politsei siis saab rahulikult klaarida.
Hollandis õppivad noored soovivad pärast õpinguid ja kogemuste hankimist kodumaale naasta, aga kardavad, et sellist Eestit, kust nad maailma avastama läksid, varsti enam ei ole, ja et nad ei ole oma k
18. märts 2019 16:32
Eesti noored võivad ju hollandisse jäädagi;)
Vello
18. märts 2019 23:04
Eks arukamad jäävad kah.