"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
VIDEOD: Keskraamatukogus saab terve päeva luulet kuulata (0)
18. märts 2019
Dmitri Povilaitis

Rahvusvahelise luulepäeva tähistamiseks toimub Tallinna Keskraamatukogus Luulemaraton. Päeva jooksul räägivad luuletajad luulest ja loevad oma luuletusi nii lastele, noortele kui kõigile teistele huvilistele. Vaata Pealinna otseülekandeid siit!

Tänavuse maratoni teemaks on meeleolud ning üritusel esitatakse luuletusi armastustest, vihast ja kurbusest, rõõmust jne.

Luulemaraton toimub Tallinna Keskraamatukogu peamajas (Estonia pst 8) ja võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40). Mõlemas raamatukogus korraldatakse lastele luulehommikud, kus luuletajad loevad luuletusi ja arutavad lastega loetu üle. Samuti toimuvad mõlemas raamatukogus luuletajate kohtumised noortega ning luuleõhtud, kus peale põhiprogrammi on vaba lava kõigile huvilistele oma loomingu esitamiseks.

Luulemaratoni kava Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8):

Kell 11.00 Wimberg (Otseülekanne)

Kell 11.30 Jürgen Rooste (Otseülekanne)

Kell 13.00 Kärt Hellerma
Kell 17‒19.00 Veronika Kivisilla ja Elo Viiding. Õhtujuht on Maian Kärmas. (Otseülekanne)

Võõrkeelse kirjanduse osakonna (Liivalaia 40) kava:

10‒11.00 lastele esineb Katerina Razina (vene keeles)
12.15‒13.15 Gunnar K. A. Njalsson (eesti ja inglise keeles)
13‒14.00 El Dären Clere (inglise keeles)
17.30‒19.00 P.I. Filimonov ja N. Karajev (vene keeles)

Luulemaraton on 2011. aastast toimuv Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniline üritus, mille eesmärgiks on tutvustada lugejatele Eestis elavaid luuletajaid ja pakkuda raamatukogu külastajatele võimalust nautida päeva jooksul elavas esituses luulet.

Üritus on tasuta ja kõik huvilised on oodatud.  Luulemaratoni toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt ja Facebookist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.