"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kolm erakonda: suurendame taastuvenergia osakaalu nii elektri kui ka soojuse tootmisel (0)
21. märts 2019
Scanpix/ Illustreeriv pilt

"Meie plaan on suurendada ka taastuvenergia osakaalu nii elektri kui soojuse tootmisel ja transpordikütuste tarbimisel." tutvustas kolmikliidu plaane Isamaad esindanud Sven Sester. "Lisaks peame vajalikuks lahenduse leidmist taastuvenergia eesmärkide ja riigikaitse huvide ühildamisel." Keskerakonna juht Jüri Ratas lisas, et osa keskkonnatasudest tuleb eraldada nendele kohalikele omavalitsustele, mille keskkonda kahjustatakse seoses loodusvarade kasutamisega.

Keskerakond, EKRE ja Isamaa arutasid eile energiapoliitikat. Võimaliku koalitsiooni hinnangul tuleb jätkata põlevkivi kui Eesti peamise energeetilise maavara võimalikult efektiivset ja madala keskkonnakoormusega kasutamist.

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul on põlevkivisektoril oluline strateegiline roll Eesti energiajulgeoleku tagamisel, majanduse arengus ning tööhõives, eelkõige Ida-Virumaal. “Tulevane valitsus peab pakkuma põlevkivisektorile kindlust õlitootmisesse investeerimiseks ning tööstuse edasiarendamiseks,” sõnas Ratas. Seejuures rõhutas ta, et erakonnad toetavad keskkonnatasudest osa eraldamist kohalikele omavalitsustele, mida enim kahjustab loodusvarade kasutuselevõtuga kaasnevad negatiivsed keskkonnamõjud.

EKRE esimees Mart Helme sõnul lepiti kokku, et toetatakse võrguühenduseta elektrilahenduste projekti maapiirkondades. Ka lepiti kokku, et jätkatakse tänavavalgustuse uuendamist vähendamaks halduskulusid ja säästmaks energiat. “Energia odavus ja kättesaadavus on majanduse konkurentsivõime ja inimeste heaolu võtmeküsimus,” rõhutas Helme.

Isamaa volikogu esimehe Sven Sesteri sõnul on oluline tagada Eesti energiajulgeolek ja varustuskindlus. “Meie plaan on suurendada ka taastuvenergia osakaalu nii elektri kui soojuse tootmisel ja transpordikütuste tarbimisel. Peame oluliseks soojusenergia ja elektrienergia tõhusat koostootmist. Lisaks peame vajalikuks lahenduse leidmist taastuvenergia eesmärkide ja riigikaitse huvide ühildamisel,” ütles Sven Sester.

Tema sõnul lepiti energiajulgeoleku suurendamiseks kokku Eesti elektrisüsteemi liitmises Euroopa Liidu riikide elektrisüsteemiga. “Viime lõpuni BalticConnectori rajamise koos ühtse Balti-Soome gaasituru loomisega aastaks 2020,” ütles Sven Sester.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.