"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Reisisadama ja Russalka juures muutus liikluskorraldus (0)
25. märts 2019

Kevade saabudes algas Reidi tee ehitusel Tallinna sadama piirkonnas uus etapp, mis tõi kaasa muudatusi liikluskorralduses. Ehitustööd puudutavad kolme ristmikku: Russalka ja  Nautica keskuse juures asuvaid ristmikke ning Petrooleumi ja Tuukri tänava ristmikku.

“Reidi tee ehituse näol on tegemist viimaste aastate Tallinna kesklinna ühe mastaapsema ja olulisema ehitusprojektiga. Me saame aru, et see tekitab ebamugavusi sadama piirkonna elanikele ja teistele liiklejatele, kuid loodame tallinlaste mõistvale suhtumisele. Palume kõigil liiklejail hoolikalt järgida nii liikluskorraldusvahendite nõudeid kui ka keerulisematel ristmikel esimestel päevadel töötavaid liiklusreguleerijaid,” ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

21. märtsist avati liikluseks täies ulatuses Petrooleumi tänav. Samal ajal suleti läbisõiduks Uus-Sadama tänav Reidi tee ja Uus-Sadama 18 vahelises lõigus. See tähendab, et Uus-Sadama tänava kaudu ei ole praegu võimalik jõuda reisisadamasse, vaid tuleb kasutada Petrooleumi või Lootsi tänavat. Uus-Sadama tänava elanikele on tagatud juurdepääs oma kinnistutele Tuukri tänava kaudu. Jalakäijatele on Uus-Sadama tänav liikluseks avatud.

Reidi ehitusperioodi jooksul on Pirita tee ja kesklinna vahelisel suunal tagatud 2+2 liiklus. Piritalt linna suunduv parempoolne sõidurada on vabavoolne, st et ta ei ole mõjutatud liiklusfooridest, va ülekäiguraja foor Hiina saatkonna ees. Liiklejad, kes soovivad saada Piritalt Tallinna Lauluväljaku piirkonda ning vastupidi peavad ümbersõiduteena kasutama Rummu teed ja Kose teed.

Alates tänasest, 25. märtsist on osaliselt  suletud Ahtri tänav ristmik. Suletud on Lootsi tänav sadama poolt Jõe tänavale ja parempööre Mere puiestee suunas. Ajutiselt saab väljapääsuna kasutada Lootsi põiktänavat. Tagatud on nii parempöörde kui ka vasakpöörde võimalus Tuukri tänavale. Samuti on võimalik sadamast välja sõita Petrooleumi tn kaudu D-terminali eest.

Autojuhid, kes soovivad sadamast Jõe tn pidi saada Narva maanteele või Pronksi tänavale saavad sõita kahte suunda pidi. Esimene variant on väljuda Petrooleumi tn kaudu ning sõita Narva mnt-le või teha Lootsi põiktänavalt parempööre Tuukri tn või teha tagasipööre kas peale Ahtri ristmikku või Mere puiesteel.

Kõigil liiklejail palutakse hoolikalt järgida liikluskorraldusvahendite nõudeid!

Reidi tee on uus loodav Tallinna tänav, mis ulatub Russalka ristmikust kuni Lootsi ja Tuukri tänava ristmikuni mille eesmärk on pakkuda lisaks Narva maanteele teist, paralleelselt kulgevat ühendust Pirita ja kesklinna vahel. Osa Reidi teest hakkab kulgema merest kaugemal, ühendades sadamat nii Pirita kui Põhja-Tallinnaga

Tänasest muutus liikluskorraldus ka Pirita tee ja Narva maantee ristmikul, kus on suletud Pirita poolt kesklinna suunas liiklejatele vasakpöörde võimalus Narva mnt suunas. Alates 1. aprillist suletakse samas ka parempööre Narva maanteelt Pirita suunas. Liiklejad, kes soovivad sõita Piritalt lauluväljaku piirkonda või vastupidi, peavad ümbersõiduteena kasutama Rummu teed ja Kose teed.

“Sadama piirkonnas toimuvad ehitustööd kogu kevade ja eeloleva suve ning toovad liikluskorralduses kaasa muudatusi ka edaspidi. Reidi tee ehitus peaks valmis saama selle aasta lõpuks,” lisas Svet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.