Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
ITK ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkool arendavad tegevusterapeudi eriala Ukrainas (0)
28. märts 2019
Scanpix/ Foto on illustreeriv

"Meie jaoks on tegemist arenguvõimalusega, enda proovile paneku võimalusega ja mis kõige olulisem - saame teha inimeste jaoks midagi head," ütles Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits. 

28. märtsil allkirjastati Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis koostööleppe, millega alustatakse Ukraina tegevusterapeutide koolitamisega Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis.

Kolmepoolsele koostöölepingule kirjutavad alla Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits, Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee ja Ukraina Riikliku Ülikooli kehalise kasvatuse ja spordi valdkonna rektor Yevgeniy Imas. Koostööleppe peamine eesmärk on anda Ukraina ülikooli tegevusterapeudi õppekava õppejõududele täiendavaid teadmisi kohaliku õppekava arendamiseks ja kaasaegse õpikeskkonna loomiseks.

Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee rõhutas projekti vajalikkust. “Meie jaoks on oluline usaldusväärne koostöö Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga, mis tagab tervishoiutöötajate kvaliteetse ettevalmistuse. Nüüd oleme valmis panustama ka Eestist välja. Ida-Tallinna Keskhaigla on teinud koostööd NATO/NSPA-ga eeskätt Ukraina taastusravi arendamises ning kolmepoolne koostöölepe on loogiline samm edasi. Nii saame veelgi tõhusamalt toetada Ukraina tänapäevase taastusravi arengut – ITK praktilise poole pealt ja tervishoiu kõrgkool teoreetiliste teadmistega,” rääkis dr Allikvee.

Ernitsa sõnul ei ole allkirjastatav projekt esimene, sest koostöös Ida-Tallinna Keskhaiglaga on ka varasemalt Ukraina tervishoiutöötajaid koolitatud. “Eesti tegevusteraapia õpe sai alguse Rootsi kolleegide toel, nüüd toetame koostöös haiglaga Ukraina tegevusteraapia arengut,” ütles Ülle Ernits.

Projektis, mis kestab 2019. aasta aprillist juunini, osaleb kokku kuus Ukraina ülikooli tegevusterapeuti, kes hakkavad õppima kombineeritud õppimismeetodi alusel: teoreetilised tunnid toimuvad e-õppes, kontakttunnid Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis erinevate seminaride, simulatsioonide ja praktikumide vormis ning kliiniline praktika Ida-Tallinna Keskhaiglas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.